Ocena kierowcy - Peugeot 807 Minivan

Rok produkcji 2007
Przebieg: 1 000 tys. km
Peugeot 807 Minivan 2.0 HDi 136KM 100kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo elastyczny i zrywny
Inne : bardzo przestronny płaska podłoga robi robotę wypinasz fotele i masz auto dostawcze
Silnik ma bardzo fajny moment obrotowy bez problemów z wyprzedaniem mimo gabarytów drzwi przesuwne na parkingu z małym dzieckiem w nosidełku nie zastąpione żona już nie chce innego auta na zakupy. Były większe mniejsze auta ale to jak do tej pory pod kątem rodzinnym rzuca wszystkie na kolana szkoda że nie ma następcy będę go musiał szanować do puki dzieci nie dorosną. bo jedynie toyota sienna z nowszych aut ale żona nie chce bo jest odrobinę szersza i mówi że nie na nasze miejsca parkingowe. auto mogę polecić każdemu. 234000 km w tym 50 tys u mnie
Super osiągi
Bez grama rdzy tam gdzie plastik to wiadomo ale progi i drzwi mają rysy i wgniotki jeszcze z francji zawszę zapomnę je zabezpieczyć 2 lata w kraju i grama rdzy a mój egzemplarz był użytkowany niedaleko dunkierki więc nadmorski klimat. Każda inna marka ruda w tym klimacie. tu jedynie na elementach zawieszenia i na śrubach widać gdzie było użytkowane.
bardzo dobra
Bardzo praktyczny wszystkie sharany z tamtych lat mogą się schować
Płaska podłoga robi robotę miejsca wystarczająco dla wszystkich pasażerów
Auto zakonserwowane jak stare audi jak jest w orginale to nie ma grama rdzy a koszta eksploatacji niższe niż w skodzie
Miałem wiele aut audi skody i inne. Mniej awaryjne od peugeota było tylko stare Daewoo ale tam nie miało się co psuć. To wszystko zależy jak się trafi. 1.9TDI wieczne błędy a w brew stereotypom peugeot bezbłędnie jedyny błąd to ciśnienia w tylnym kole po 50tys km awaria czujnika ciśnienia w kole. Przyczyna awarii wulkanizator :D
2 Wtryski nowe orginalne kosztowały mnie 1800 zł z wymianą pozostałe 2 fabryczny parametr po wyczyszczeniu. chłodnica od klimatyzacji nie pamiętam ile bo był wtedy cały serwis klimy robiony. Wiadomo jak w każdym dieslu trzeba się liczyć z kosztami ale w porównaniu do 1.9 tdi jak na razie o niebo lepiej.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 136KM 100kW [l/100km]

6,4