Ocena kierowcy - Peugeot Boxer II Furgon

golftdi9@wp.pl, 15 lat temu
Silnik 2.2 HDi 120KM 88kW
Rok produkcji 2008
Peugeot Boxer II Furgon 2.2 HDi 120KM 88kW 2006-2014 - Oceń swoje auto
Inne : Silnik dynamiczny, dobrze się wyprzedza, bardzo zwrotnny, kierownica, hamulce, skrzynia,sprzęgło, wszystko chodzi bardzo leciutko
Pierwszy francuz, kupiłem tylko ze względu na gabaryty (1.44 między nadkolami,najbardziej kwadratowa paka wśród busów, bardzo ustawna, na to co wożę sprawdza się znakomicie, lepszy byłby tylko kontener, ale wtedy próg załadunkowy byłby bardzo wysoko) i przedni napęd, kiepska jakość materiałów i wykończenia , ale przy normalnym użytkowaniu w zupełności wystarczy
Dynamiczny, cichy na trasie, mało pali, mi wystarcza
Dobrze ze stopniowana, ale mało precyzyjna, drążek zmiany biegów w dobrym miejscu, na 6tce przy 130 mamy niecałe 3tys obr., dużo lepiej niż w 136konnym crafterze
Dobrze trzyma się drogi ale na pusto strasznie twardy, idealny na autostradę, b.d. wspomaganie kierownicy o zmiennej sile, bardzo zwrotny mimo dużych gabarytów
Słupek za gruby, trzeba uważać na przejściu żeby kogoś nie rozjechać
Kabina szeroka ale bardzo mało miejsca na nogi, wysokim kierowcom będzie ciasno, w crafterze dużo więcej miejsca, ja mam 1,74 i jest ok, wlew płynu do spryskiwacza w tragicznym miejscu, kierownica zasłania regulacje świateł i obsługę komputera, polecam oryginalne radio ze względu na sterowanie przy kierownicy
Warto dopłacić do klimy automatycznej, w lecie chłodno, w zimie cieplutko
Dla mnie ok, ale parę razy rąbnąłem głową w półkę pod sufitem
Jak na busa b.d. przy 130 można normalnie rozmawiać, silnika nie słychać tylko szum powietrza, paka strasznie hałasuję
trasa z ładunkiem prędkości do 130 mieści się w 10L mierzone przy dystrybutorze bo na kompie 8, przy normalnej jeździe 50/50 miasto trasa ok. 9L
Niby auto tanie jak na busa, ale jakość beznadziejna, blachy i konstrukcja paki strasznie delikatna, rękami można wszystko powyginać, drzwi boczne źle spasowane, plastiki w kabinie niektóre sam dokręcałem, po 7tys. czasami trzeszczą na dołach, resor tylni skrzypi, drzwi tylne i boczne hałasują na naszych drogach. Ale liczyłem się z tym wszystkim przed kupnem. Nowy bus L2H2 z dużą paką silnik 120KM+klima aut.,czujniki cofania, halogeny, radio z MP3, air bag pasażera,lusterka składane, przeszklone tylne drzwi za 67netto to chyba dobra cena, za takiego craftera trzeba dać ponad 100, master 10 droższy i mniejsza paka
Czujnik zamknięcia drzwi bocznych, przy zmianie biegów coś się tłucze od nowości ale jeszcze nie naprawiałem
Brak
Peugeot Boxer II Furgon