Ocena kierowcy - Peugeot Boxer II Furgon

ŁukaszŁódź, 11 lat temu
Silnik 2.2 HDi 120KM 88kW
Rok produkcji 2010
Peugeot Boxer II Furgon 2.2 HDi 120KM 88kW 2006-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na taka mała jednostke która predzej widział bym w osobówce spisuje sie bardzo dobrze i przy tym jest oszczędny, dla ludzi którzy rzadko jezdza po autostradach gorąco polecam !
Zawieszenie : koncówki drązków ukł kierowniczego padły dwa razy przez 80kkm wiec ostrożnie na dziurach.
Kupił bym jeszcze raz bo stosunek ceny do Mercedesa rekonpensuje mi narazie drobne niedoskonałosci
Silnik elastyczny i bardzo przyjemny do jazdy normalnymi prędkościami tj. do 120km/h powyzej czuć brak mocy bo lubi zwalniac na podjazdach pod górke i trzeba redukowac na 5-tke
Dobrze zestopniowana, troche krótka jedynka ale tak w busach musi być, biegi wchodzą precyzyjnie i bez zgrzytów.
Wspomaganie nie jest perfekcyjne bo na parkingach trzeba włozyc sporo siły w krecenie kółkiem ale w czasie jazdy bardzo przyjemne.
dwa duze lusterka + dwa sferyczne zapewniaja dobra widoscnosc, troche za którki pałąk prawego lustra utrudnia widocznosc, słupki też \"zabierają\" sporo pola widzenia ale i tak jest lepiej niż w Crafterze.
Niby wszystko gra, kazda funkcja jest na wyciagniecie dłoni ale do mercedesa sporo brakuje, i jeszcze jedno, co za producent nie montuje do auta dostawczego miejsca na kubeczek??!!
Wenetylacja ok, szyby nie paruą i nie trzeba włanczac klimy w deszczu zeby pozbyc sie pary a to dla mnie duzo plus. W zime długo sie rozgrzewa i szybko stygnie wiec z ogrzewaniem nie ma szału ale zamontowałem webasto i teraz jest lux :-)
Przestrzeń dla kierowcy wystarczająca, moze troche za mało nad głować przez pułeczke o którą lubiłem sie walnąc na poczatku przygody z boxerem, pewnie przez pneumatyczny fotel który sie podnosił ze mną. Pasażer ma juz troche gorzej,ławeczka malo wyprofilowana(pewnie zeby słuzyla za łóżko na postoju) i za krótka, podróż wygodna tylko na krótkich dystansach. Ale w busach przewaznie jest tylko kierowca a on ma wygodnie wiec sie nie czepiam :-p
Jak bus to diesel, jak diesel to hałas wiec Peugeot powinien bardziej sie postarac, głowa moze nie boli ale uszy sie troche mecza po całym dniu w aucie.
Zuzycie paliwa do 100km/h rewelacja od 7 do 9 litrów z 500kg na kipie, na autostradach mniej sympatycznie bo 11-12 litrów. Zawieszenie mało trwałe, drążki ukł kierowniczego robione po 25kkm :/ przeglady 1200 brutto wiec sporo. cd napraw do zawór EGR zepsuty po 70kkm wiec tez troche lipa ale nic wiecej sie nie popsuło wiec moze poprostu miałem pecha.
najtanszy pełnowymiarowy bus z dobrym wyposazeniem, pod koniec roku cena była bardzo atrakcyjna
z drobiazgów tylko zawór EGR i stukanie drzwi przesównych zaraz po zakupie naprawione na poczekaniu.
80kkm i na szczescie obyło się bez powaznych napraw, oby tak dalej!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 HDi 120KM 88kW [l/100km]

12,0