Ocena kierowcy - Peugeot Expert III Furgon Long

Silnik 2.0 BlueHDi 122KM 90kW
Rok produkcji 2020
Peugeot Expert III Furgon Long 2.0 BlueHDi 122KM 90kW od 2020 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ładny dostawczak
Peugeot Expert Long 2017r. 120km.Posiadając starego Experta z 2009roku który jest bezawaryjny przy przebiegu 300tys.km spodziewałem się tego samego po nowym modelu ale niestety jest gorzej niż źle. Przy 24 tys.km uszkodzeniu uległa sąda ad blue a także skorodowały przewody ABS co powodowało choinkę na kokpicie.Po 3,5 roku użytkowania przy przebiegu 104 tys.km pękł docisk sprzęgła i "przytarła" się dwumasa (komplet do wymiany) koszt 3000PLN,ale to nie koniec bo już przy 114 tys. km zaczęło huczeć łożysko lewy tył za co z wymianą zapłaciłem drobne 850 pln z czego samo łożysko to koszt 650pln,no i wisienka na torcie to przednie amortyzatory których sprawność przy 121 tys.km to 4%lewy 37% prawy i tłuczenie przy skręcie i odgłos jak by za chwilę miało się wszystko rozwalić koszt 2700pln zamienników brak.Królową awari przy wymianie amortyzatorów została nie kto inny jak maglownica która ma luzy na zębach i czuć to na kierownicy.O koszt wymiany nie pytałem bo aż strach:) pewnie z 10k z wymianą i to wszystko przy 121 tys.km .Samochód mam od nowości sam użytkuje ,jeżdżę spokojnie z towarem bardzo lekkim.Teraz czekam kiedy wtryski zaczną lać bo już mnie nic nie zdziwi.Ponownie napewno bym nie kupił tego samochodu.
Elastyczny mało pali ok 6,7
Wszystko ok
Dobry ocynk.Nic się nie dzieje
Szybko się nagrzewa dobrze chłodzi.Awaria wentylatora klimy (zawiesił się)na razie działa zobaczymy jak długo:)
w miarę wygodnieja mam 189cm
Kosmiczne ceny w ASO problemy z zamiennikami.Za nowy model
Miałem jeździć 6 lat w "białej koszuli:) no niestety awaria za awarią i to wysokokosztowe
Nie mam takich awarii w dwunastoletnim Expercie z przebiegiem 300tys.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 BlueHDi 122KM 90kW [l/100km]

6,8