Ocena kierowcy - Peugeot Partner I

rysiek.wiertara@onet.eu, 15 lat temu
Silnik 1.6 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2007
Peugeot Partner I 1.6 HDi 90KM 66kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
W mojej firmie Partnery i Citroeny Berlingo są autami służbowymi. Auta z 2002 roku dobiegają już 300000km i jeżdzą.
silnik pracuje dość głośno. Przy 20000 zgubiłem dolną osłonę silnika, więc jest jeszcze głośniej.
jest OK.
Auto dobrze trzyma się drogi.
duże lusterka. W przypadku drzwi skrzydłowych trochę gorsza widocznosć we wstecznym lusterku.
Posiadam wersję podstawową - wszystko pod ręką. Polecam zamonotwanie automatycznego włącznika świateł mijania (niedawno kosztowało to 50zł).
według mnie za głośne.
Auto w wersji ciężarowej z kratką z tyłu daje możliwość w miarę komfortowej podróży dla dwóch osób. Nie wiem jak jest w przypadku wersji 5-osobowej.
za głośno (prywatnie jeżdzę Nissanem Almerą i w porównaniu z Partnerem panuje tam cisza....)
średnie spalanie 6,3l/100km (80% trasa, 20% miasto) przy spokojniej jeździe. Przegląd po 20000km kosztował ok. 650 zł.
w sam raz na auto słuzbowe
po przeglądzie na 20000km zauważyłem, że w schowku za siedzeniem pasażera była woda (być może dostała się tam w czasie mycia podwozia). Dolna osłona siilnika wykonana z plastiku często pęka lub odpada na nierównościach.
brak poważnych usterek.
Dziennik kosztów dla Peugeot Partner I 1.6 HDi 90KM 66kW