Ocena kierowcy - Peugeot Partner II Tepee

Ratinio, 11 lat temu
Silnik 1.6 HDi FAP 92KM 68kW
Rok produkcji 2009
Peugeot Partner II Tepee 1.6 HDi FAP 92KM 68kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Spalanie, które udało mi się uzyskać jest nawet mniejsze niż podawane przez producenta w instrukcji obsługi - a czegoś takiego jeszcze nie spotkalem.
Zawieszenie : Łącznik stabilizatora - serwis Peugeot nie uwzględniona gwarancja !!!
Auto ogólnie dość dobrze się sprawuje a jak do każdego można się do czegoś przyczepić.
Jak na razie nie miałem żadnych problemów.
Jedyne problemy jakie miałem ze skrzynią biegów to zablokowanie nawet podczas jazdy i bez żadnych ewidentnych powodów 2 razy przez fabrycznie zamontowaną blokadę skrzyni biegów.
Już przy pierwszym przeglądzie 20tys. km został wymieniony łącznik stabilizatora przy lewym kole. Po kolejnych 20 tys. do wymiany nadawały się już oba łączniki-wymieniłem je na nieoryginalne. Wystarczyło to jednak tylko na kolejne 30 tys. km. Aktualnie jeżdżę na 4 komplecie i pewnie nie ostatnim. Zupełnie nieudana konstrukcja i pewnie nie dobrana do masy pojazdu.
Duża szyba i dobra widoczność dookoła samochodu.
Trochę małe możliwości ustawień fotela kierowcy
Żadnych zastrzeżeń
Dużo miejsca zarówno na nogi jak i do sufitu. Jak dla mnie all ok
Ogólnie ok.
Po przejechaniu 90tys km oprócz lania paliwa i wymian oleju oraz tych nieszczęsnych stabilizatorów nic więcej nie naraziło mnie na koszty. Ekonomia spalania przy takim samochodzie uważam że przy odpowiedniej jeździe bardzo dobra.
Uważam, że w porównaniu z innymi autami tej kategorii to za tą cenę można cieszyć się całkiem niezłym autem.
Zawieszenie to niewypał w tym aucie. Ale koszt wymiany stabilizatorów nie jest jakiś wielki - polecam zastępcze dostępne min na allegro.
Nie miałem większych problemów

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi FAP 92KM 68kW [l/100km]

5,3