Lista ocen Renault 19 I Hatchback 1.7 75KM 55kW 1988-1992 (41) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KeBi
Hatchback 1.7 75KM 55kW
Pomimo braku wspomagania ja kręciem na parkingu 1 ręką ;) tak że chyba nie najgorzej ;) Coś stukało w zawieszeniu i nikt nie potrafił powiedzieć co to może być ale auto prowadziło sie dobrze, żadnych luzów nigdzie nie było i na stacjach diagnostycznych mówili że wszystko jest OK, tak że to taki defekt tego auta zapewne spowodowany wiekiem (18 lat). Ponadto zawieszenie typowo na polskie drogi - mięciutkie ;) Poezja ;). Na dziurach trzyma sie...
~Tobiasz
Hatchback 1.7 75KM 55kW
Jak to we francuzach zawieszenie jest miękkie. Ma to swoje wady i zalety. Do tych pierwszych można zaliczyć duże przechyły przy szybkim pokonywaniu zakrętów oraz szybsze zużywanie się układy. Do zalet zdecydowanie wysoki komfort jazdy. Mankamentem jest też układ kierowniczy. W aucie bez wspomagania trzeba się dużo nakręcić kierownicą ażeby koła znalazły się w maksymalnym położeniu. Promień skrętu w R 19 jest zbliżony do tego z małego czołgu.
~RoN
Hatchback 1.7 75KM 55kW
Często ludzie mówią "za miękki". Mnie to w niczym nie przeszkadza na dziurawych polskich drogach. Auto mimo tego nie podpiera się klamkami na zakrętach, jest bardzo przewidywalne, w ekstremalnych warunkach zarzuca tyłem jak tylnonapędowiec, ale żeby do tego doszło trzeba się baaardzo starać.
~Daniellll
Hatchback 1.7 75KM 55kW
Nie mam zastrzezen do komfortu (miekki) ale trwalosc i trzymanie w zakretach wolaja o pomste do nieba. Wymiana gumowych elementow co 15 tys km co ze wzgledu na stan naszych drog i tak jest dobrym wynikiem. Slabe hamulce!
~the_reviewer_P
Hatchback 1.7 75KM 55kW
akurat w moim egzemplarzu... nie czuje się pewnie za kierownicą. Czuć, że źle zrozumiany przez samochód ruch kierownicą może skończyć się dla kierowcy tragicznie (nawet przy niskich prędkościach), ale to już wina wieku samochodu.
~Biegan
Hatchback 1.7 75KM 55kW
Auto wręcz płynie po drodze, niestety stan polskich dróg wiele pozostawia do życzenia dlatego też szybko ulegają wytłuczeniu elementy gumowe, Hamulce też mogły by być lepsze
~Tomek
Hatchback 1.7 75KM 55kW
Jak jest pusty to buja na zakrętach i koleinach. Często jeżdżę z dociążonym tyłem- wtedy jesz cichszy i stabilniejszy, ale nie wiem jak to się odbije na tylnej belce!?
~andrewpl@tlen.pl
Hatchback 1.7 75KM 55kW
świetne resorowanie, nierówności w większości wytłumione ale kierownicą to trzeba pokręcić przy omijaniu przeszkód - mogłaby być trochę większa, wspomaganie bez zastrzeżeń
~erni
Hatchback 1.7 75KM 55kW
przy wiekszym obciazeniu jest nieco niestabilna na zakretach.Bardzo delikatne jak na nasze drogi.Awaryjne tylne zawieszenie (belka,amortyzatory)
~Krystian Malutki ;)
Hatchback 1.7 75KM 55kW
Trzyma się drogi fantastycznie :) można spokojnie przy 120 km/h w zakręt i się nie bać, rewelacja moim zdaniem.
Renault 19 I Hatchback