Ocena kierowcy - Renault 19 I Hatchback

GAJOWY, 19 lat temu
Silnik 1.9 D 65KM 48kW
Rok produkcji 1991
Renault 19 I Hatchback 1.9 D 65KM 48kW 1988-1992 - Oceń swoje auto
Dobre, niezawodne, ekonomiczne (bardzo!!!), wygodne auto. Mam je nieco ponad poł roku i mimo ze nie lubie tej marki a ten model wizualnie mi sie wcale nie podoba to w zasadzie nie mam sie do czego przyczepic. Kupilemm je zupelnym przypadkiem i chyba zaczynam lubic :)))
jak na wolnossacego "klekota" jest suuuuper!!! Po takim przebiegu nadal zapala niezaleznie od temperatury od pierwszego obrotu, nie dymi, przyspiesza ospale ale za to od najnizszych obrotów, podczas jazdy nie slychac ze to diesel!!!mialem juz kilka diesli i ten mnie zwyczajnie zaskoczyl! Silnik NIE DO ZAJEZDZENIA!!!! piatka z plusem!
ponad 220000km i nic nie chrupie, nie zgrzyta, biegi wchodza lekko i pewnie
momentami ciut za miekko, ale za to wygodnie ;) hamulce za to slabiutkie, oj slabiutkie...
brak poziomej regulacji kierownicy, niektore przelaczniki sa w totalnie poronionych miejscach (św. przeciwmgielnych, awaryjnych) z popielniczki nie da sie korzystac, ale to faza pierwsza, po 93 ponoc cos zmienili
No na miejsce to chyba nikt nie narzeka, nawet ja majac 195 cm wzrostu...
mimo wieku podczas jazdy wciaz niektorzy pasazerowie pytaja "czy to na pewno jest diesel"? :)))
ten dieselek naprawde malo pali, nawet w miescie przy normalnej jezdzie
Autka sa zdecydowanie niedoceniane (sam sie mile rozczarowalem) i przez to duzo tansze od konkurencji :)
urwal sie ogranicznik otwarcia drzwi i... i nic wiecej. to nie drobiazgi, to DUPERELE:))))
jak dotad (odpukac...) NIC

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 65KM 48kW [l/100km]