Ocena kierowcy - Renault 19 I Hatchback

Rafał, 19 lat temu
Silnik 1.9 D 65KM 48kW
Rok produkcji 1991
Renault 19 I Hatchback 1.9 D 65KM 48kW 1988-1992 - Oceń swoje auto
To moja trzecia Renia (19) i elastyczność jest jedną z zalet tego auta. Mam na myśli auta o pojemności przynajmniej 1,7l i na wtrysku. 1,4l - zbyt mulasty. Za minus uznaję wiecznie cieknącą misę olejową, z którą wojowali już nie jedni mechanicy. W chwili obecnej odpuściłem sobie ten zabieg i dolewam tylko olej!!!
Bez większych zmian po dłuższej eksploatacji, jednak duże braki w komforcie jazdy w porównaniu np z japończykami. Zbyt krótki trzeci bieg.
Przenoszenie wszystkich nierówności na kierownicę nawet po gruntownym remoncie. Polecam rozpórkę, która złagodzi zbytnie przechyły na zakrętach. Może dla kobiet byłby idealny.
Kwestia przyzwyczajenia. Wszystkim, którym brakuje widoczności przez tylną szybę sugeruję pojeździć dostawczym.
Ci co mają - doceniają.
Wentylacja przeciętna, ale ogżewanie kapitalne. Jeśli komuś zimą dokucza niska temperatura renie są najlepsze.
Jak do mojego wzrostu kompletnie nie pasuje "podłokietnik drzwiowy".
W dobrze utrzymanym aucie jest na przyzwoitym poziomie.
Auto oszczędne dla tych, którzy potrafią jeździć i prawdziwy paliwożerca przy ciężkiej nodze. Już od dawna nie liczę ile spala ;)
Wiecznie sypiąca się elektronika: el. szyby, el. szyberdach, centralny, wycieraczki... O zamkach manualnych już dawno zapomniałem - jak zimą centralny nie otworzy do auta wchodzę przez bagażnik!!
Żadna mnie nie zawiodła.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 65KM 48kW [l/100km]