Ocena kierowcy - Renault 19 II Hatchback

miekisz1, 16 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1995
Renault 19 II Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Inne : To że przejechałem przez 2 lata 30tys km i nigdy nie stanął :-) Dlaczego w pytaniu "Czy kupiłbyś ten model jeszcze raz?", nie ma odpowiedzi NIE WIEM
Zawieszenie : AMORTYZATORY TLNE
Przeniesienie napędu : Łożysko przednie
Silnik : Uszczelka pod głowicą
W sumie da się jeździć tylko trzeba się przyzwyczaić. Najlepiej pokochać Renatkę za to jaka jest. (Szczególnie jak się nie ma pieniędzy na lepsze auto) :-)
Jak na tą moc i z gaze nie ma co się spodziewać zaskakujących osiągów. 160 bez problemów pojedzie. W mieście nawet Polonezy mnie wyprzedzają z pod świateł.
Nie narzekam. Narazie się trzyma, ale gorzej ze sprzęgłem
Tylne amortyzatory to jakieś nieporozumienie. SĄ ZA MIĘKKIE. Maglownica ma luzy i cały przód przez to tłucze.
DOBRA
Sam nie wiem.
Czy w zimie czy w lato zawsze gorąco. Napewno się nie zmarźnie w tym samochodzie
Wystarczająco. Chyba że jak ja się podróżuje z dzieckiem wtedy butla w bagażniku trochę przeszkadza.
DRAMAT
Samochód myśli że jest SMOKIEM WAWELSKIM a paliwo to WISŁA. :-) Na trasie trzeba liczyć koło 9l do 10l gazu na 100km
Części tanie. Wymieniłem całe zawieszenie za 500zł. I Renatka się toczy. Oczywiście części z 2 ręki ale dużo Renówek jest sprzedawanych na części.
Trzeba się liczyć że psuje się wszystko szczególnie jak samochód ma więcej niż 10 lat. Od zegarka po zamykanie szyb
Zaskakująco poza notorycznie wysiadającymi łożyskami w przednich kołach i tylnymi amortyzatorami jest OK

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

9,1