Ocena kierowcy - Renault 19 II Hatchback

mati, 13 lat temu
Silnik 1.7 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1994
Renault 19 II Hatchback 1.7 i 75KM 55kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Po prostu wygodne.
Przeniesienie napędu : sprzęgło-wymieniłęm na nowe valeo i jest OK.
Karoseria : trochę rudej na nadkolach, i na spodnich krawędziach drzwi...
Ogólnie auto na plus, za małe pieniądze można się cieszyć dobrą jazdą, wygodną w miarę, tylko to spalanie przy benzynie mnie uwiera:)dla tego następne będzie disel:) drobne usterki, które można samemu naprawić i wcale nie jest to trudne.
Jak na tą moc silnik ujdzie w tłumie, szarpie dosyć często tylko.
ogólnie jest ok, żadko ale występuje problem z wbiciem 3ki.
Nie narzekam.
Z widocznością nie mam żadnych problemów w tym samochodzie.
przeciętnie.
Po wymianie nagrzewnicy ogrzewanie grzeje aż miło hehe, tylko mogłoby szybciej nieco nagrzewać wnętrze.
Przestrzeni jest sporo, pasażerowie nie narzekają no i dosyć pojemny bagażnik--duży plus!
trochę buczy w środku, mogłoby być lepiej wyciszone.
Spalanie 7.2/100km na trasie mieszanej czyli nieco trasy, nieco miasta, postojów, świateł. Na autostradzie ale w Skandynawii przy pełnym obciążeniu i z 2 osobami oraz przy prędkości 110-130km (i tamtejszym paliwie)spalanie wyszło 6.2-6.3/100km.
Części nieco mogły by być tańsze.
przełącznik świateł potrafi się zepsuć, centralny zamek czasem nie zamknie niektórych drzwi-może to styki, albo zabrudzone siłowniki, jedno i drugie czyściłem. rozrusznikiem trzeba się zająć jak zaczyna robić numery -u mnie pomogło wymiana szczotek, szczotkotrzymacz,i całkowita regeneracja, czyszczenie, planowanie i do tej pory spokój. ale trzeba go zrobić bo jak sie wymieni szczotki same to za chwile znowu to samo!
nie miałem nigdy poważnych usterek, zjeździłęm renatą Polskę wzdłuż i wszeż, Skandynawię, mam auto 5 rok, do tej pory przejechałem blisko 50 000km i nigdy na trasie nie zawiódła mnie renia. Ale silnik doglądam na bieżąco, płyny, oleje, filtry itp, i jest ok:) No może do najpoważniejszej usterki, przypomniało mi się, mogę zaliczyć wymianę sprzęgła, ale po 15 latach miało prawo się skończyć:)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.7 i 75KM 55kW [l/100km]

7,1