Ocena kierowcy - Renault 19 II Hatchback

xgreen_onex@interia.pl, 17 lat temu
Silnik 1.7 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1993
Renault 19 II Hatchback 1.7 i 75KM 55kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Inne : Wyposażenie. W aucie z 93 roku mam: poduszkę powietrzną, napinacze pasów, elektrycznie sterowane szyby, wspomaganie, welurową tapicerkę i spoiler na klapie :]
Silnik : Pękająca linka sprzęgła.
Karoseria : Rdzewiejące progi, tylne błotniki i maska od spodu.
Nie jest źle i nie jest rewelacyjnie. Na 4 raczej nie zasługuje choćby z racji tego, że to stare auto i co jakiś czas zawsze coś się popsuje. Ma słabe hamulce, w niektórych egzemplarzach nawet ciężko zahamować z piskiem opon!!! Zero radości z jazdy. Beznadziejna skrzynia biegów (długie drogi wybierania biegów i okropna precyzja ich przełączania). W moim egzemplarzu sztywne, obniżone zawieszenie ale pluszowe fotele nie pozwalają kompletnie się tym nacieszyć. Beznadziejna kultura pracy na zimnym silniku. Sprzęgło chodzi okropnie ciężko, ale da sie przyzwyczaić. Zaraz po zakupie auto gasło mi na każdym skrzyżowaniu!! Ciągle się coś tłucze we wnętrzu, pełno nie dających się odnaleźć "świerszczy". W tej kategorii cenowej chyba nie ma nic tak dobrze wyposażonego i mniej psującego się, więc jak wyżej wymienione wady są do zaakceptowania to auto warte polecenia!!
Jednostka trwała, niewysilona i jak na swoją pojemność ekonomiczna! 73 KM wystarczają w zupełności do normalnej jazdy. Z wyprzedzaniem nie ma najmniejszych problemów. Ten silnik to najlepszy wybór jeżeli chodzi o ekonomikę, trwałość i osiągi. Wada: jak jest zimny klekocze jak diesel.
KATASTROFA!! Żadnej precyzji w wybieraniu biegów, drążek lata jak chochla w garze z zupą! Ciągłe zgrzyty przy redukcji na 2-gi bieg. Przy zimniej skrzyni zgrzyta przy wrzucaniu 2-giego biegu i przy redukcji na 2-gi. Czasem coś zgrzytnie przy wrzucaniu 5-tego. Ciągłe wycieki oleju przy połączeniu z silnikiem. Poza tym skrzynia podobno bardzo trwała.
W moim egzemplarzu mam obniżone i sztywniejsze zawieszenie, więc prowadzi sie bardzo dobrze, ale przy przejeżdżaniu po podłużnych nierównościach słychać stuki z przedniego zawieszenia i nie mogę dojść co to jest ?:/ Sprawdzałem na stacji diagnostycznej, wszystko OK, zero luzów. Ogromna średnica zawracania!
Dobra.
Wszystko pod ręką i tam gdzie powinno być, ale nie można zająć normalnej pozycji za kierownicą. Albo zasłania ona zegary i jej pozycja jest jak w dostawczaku albo jest tak nisko, że ledwo się mieszczą się nogi mimo tego, że jest regulacja wysokości fotela kierowcy. Siedzenia są za miękkie. Zawsze po przejechaniu ok. 200 km boli mnie kręgosłup, jest regulacja odcinka lędźwiowego kręgosłupa ale na nie wiele się zdaje. Pojemny podświetlany schowek, duże kieszenie w drzwiach.
Dobra.
Dużo miejsca. Mam wersję 3 drzwiową i pod tym względem rewelacja.
Jakie wyciszenie?? Po przekroczeniu 3,5 tysięcy obrotów hałas nie do wy3mania, 73 kucyki przemieniają się w pędzącą lawinę kamieni ;)
Jak na swoją pojemność-rewelacja.
Tanie i łatwo dostępne części, niska cena zakupu.
Zawsze się coś popsuje. Zawsze się coś tłucze, piszczy albo skrzeczy :] Precyzja montażu i użyte do tego twarde plastiki :/ Ale czego można wymagać od konstrukcji z końca lat 80-tych i do tego jeszcze francuskiej :).
Poważnych awarii brak. Wszystkie do przewidzenia i możliwe do usunięcia na czas, oprócz lubiącej sobie często s3elić lince sprzęgła (winą jest sprzęgło, które jest tak twarde, że na początku po kupnie auta miałem zakwasy!!!!! w lewej nodze).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.7 i 75KM 55kW [l/100km]

7,2