Ocena kierowcy - Renault 21 Kombi

pa-vel@tlen.pl, 21 lat temu
Silnik 1.7 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1986
Renault 21 Kombi 1.7 i 75KM 55kW 1986-1993 - Oceń swoje auto
ogólnie auto wygodne ,bo duże,silnik powyżej 3500 obr/min. bardzo ładnie z autkiem sobie radzi(to co potrafi 2 l. i więcej,i ze szprycą????) Mam wersję GTX z gaźnikien(niestety), central,ele. szyby. Wymaga troski i jest wdzięczne.
kupiłem troche sponiewieranego,wymieniłem uczszelkę pod głowicą,wiele węży układu chłodzenia,jest mocny,ładnie sie wkręca
musiałem wymienić na inną ze względu na cieknący olej z wałka atakującego wprost na sprzęgło oraz duże luzymechanizmu różnicowego,ta jest z 88r.bez większych uwag,zimą przy dużych mrozach ciężko pracuje.
Dobry na dobre drogi,na nasze kiepski mam kłopot z gumami(stabilizator,wachacze,łożyska na Mc personach,łożyska w kolumnie kierowniczej- wymiana)
skręt w lewo - przeszkadza lewy słupek, latem słońce odbija sie od deski rozdzielczej i widać to na przedniej szybie na wys. oczu kierowcy
tylko za często sygnał się odzywa, reszta super
gdzieś do autka sączy sie woda, więc dużo parują szyby,spalone paski grzewcze tylnej szyby,styki włącz. wentyl. się przypalają
baaaaaardzo fajnie :-)
plastiki,plastiki,plastiki brzęczą,pow.140km/h troszkę szumi
mam ciężką nogę,zimą do pracy(24km)10l, trasa 7,5-8,5 przy prędk. czasem do 160.
Fakt,kupiłem je bardzo tanio.
Sporo drobiazgów wymaga troski,zamki,central-napędy,nawiew,
Poprzednik zaniedbał więc czekał mnie szlif głowicy,naprawa rozrusznika-łatanie dziur w podłodze sporo ich było
Renault 21 Kombi