Ocena kierowcy - Renault 5 I

TM, Kraków. tmachnik@poczta.onet.pl, 23 lat temu
Rok produkcji 1985
Renault 5 I 1.1 45KM 33kW 1980-1985 - Oceń swoje auto
Bardzo miłe autko, mimo leciwej konstrukcji. Poza tym jakie śliczne :)
Nie można oczekiwać cudów od silnika 1.1 - mimo wszystko wystarcza do przyzwoitej jazdy, każdy większy silnik robi z piątki samolot :)
Delikatna i pewna zmiana biegów, przejscie 3/4 trochę trochę źle zestopniowane. Może w 5-ciobiegowej skrzyni wygląda to lepiej.
Świetny na trasie/ przy wys. prędk. "trzymanie się drogi" zaskakuje (pozytywnie) prowadzących piątkę pierwszy raz. Na dziurach mocno czuć cierpienia zawieszenia.
Bez większych zarzutów. Nie widać krawedzi maski (albo jestem za niski :) - przy tak małym aucie to jednak nie problem. Lusterka zewnętrzne mogłyby być większe..
Standardowe elementy dobrze rozmieszczone. Dobry dostęp do miejs serwisowych pod maską. Miejsce na radio zbyt nisko/głęboko. Dokucza brak zamkniętego schowka. "Fantazyjny" przełacznik wycieraczek ciekawie wygląda, ale zbyt łatwo przypadkowo go włączyć.
Całość OK, trochę za słaba dmuchawa. Ogrzewanie wnętrza bardzo skuteczne.
Przy tak małych wymiarach zewnętrznych - całkiem wygodnie, również z tyłu. Oparcia przednich siedzeń rozkładają się tylko do 3/4
Silnik OK, zbyt głośno słychać pracę kół i zawieszenia na gorszych nawierzchniach.
trasa 5.7, miasto 7 (nie jeżdżę delikatnie).
Przyzwoity samochodzik za 5-10 tysięcy zł. Polecam.
15 lat- żadnych problemów (wymieniłem przełącznik świateł i złamaną przy -20st mrozie dźwignię ssania)
Nie miałem żadnych poważnych problemów - oby tak dalej. Poprzedni właściciel wymienił alternator i cieknącą nagrzewnicę.
Renault 5 I