Ocena kierowcy - Renault 5 I

zikan (clint_eastwood@wp.pl), 21 lat temu
Rok produkcji 1982
Renault 5 I 1.1 45KM 33kW 1980-1985 - Oceń swoje auto
miłe autko, bardzo ładne i oryginalne, rzadko się spotyka na drogach. mogłoby mieć większy silnik, twardsze zawieszenie, ale jak na model z początku lat ´80 ubieglego wieku i tak sprawuje się nieźle. godne polecenia dla miłośników starych samochodów (ale bez przesady z tym wiekiem) - części są, jeździ się spoko, nie jest tak opatrzone jak garbus (oczywiście tylko mk. I)
nieco za słaby, trochę za niskie ciśnienie oleju, ma swoje kaprysy, ale ogólnie przyjemny (bez remontu)
jak na 20 lat to świetnie, szkoda tylko, że nie pięcioprzełożeniowa
trochę za miękki, buja na zakrętach i gdy jedzie się w więcej niż 2 osoby
bardzo dobrze widać, nie ma żadnych niespodzianek z ukrytym końcem samochodu :)
jak na ´82 rok - OK, jedynie umiejscowienie radia przy podłodze jest niezbyt szczęśliwym pomysłem (ale można się przyzwyczaić), za mało schowków
ogrzewanie nierewelacyjne (tylko dwa małe wyloty po bokach - śrokowy podłączony do wlotów powietrza w tylnych słupkach), wentylator mi warczy (ale wieje solidnie)
mogłoby być nieco luźniej (zwłaszcza z tyłu), ale nie wymagajmy zbyt wiele! poza tym bagażnik bardzo ustawny
silniczek miło brzęczy, czasem coś stuka i piszczy, ale ma prawo w tym wieku
na raziekoszty mam znikome :) pali nie za wiele (7,5 l w mieście, na trasie jeszcze nie byłem), części ze sklepu dacia
użytkowanie niezbyt drogie, cena zakupu mogłaby być niższa (3500 PLN), ale jest w świetnym stanie
czaem potrafi się sam z siebie zatrzymać, ale też sam się naprawia; wariuje czasem wskaźnik poziomu paliwa i trochę prędkościomierz
na razie żadnej, więc oby tak dalej :)
Renault 5 I