Ocena kierowcy - Renault 5 II

budynprezes[a]tlen.pl, 16 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1990
Renault 5 II 1.4 i 60KM 44kW 1985-1990 - Oceń swoje auto
Jestem naprawde zadowolony z tego pojazdu. Kupilem swoją Renatkę od mojego dziadka. Początkowo dziadek straszył mnie drogimi częściami, bo to francuz. Ale jakoś nie zauważyłem bym kiedykolwiek płakał z powodu wyskoich cen części. Z majstarmi w mojej okolicy nie jestem po imieniu, próbuje przez to powiedzieć że nie mam z nią problemów bym musiał po majstarch jeździć. Dziś jest 14.11.2007r., ostatni raz u majstra byłem rok temu sprawdzić amortyzatory tylne, bo na przeglądzie wyszedł dziwny wykres. Majster wyjaśnił,że koleś nie skumał że po prawej stronie mam butle z gazem, w dodatku była pełna, a amortyzator wygląda na zdrowego. Nie wiem co mam tu jeszcze napisać. Cenie sobie to autko, ma dla mnie dużą wartość i na pytanie czy żałuje odpowiadam stanowczo i pewnie: NIE, a czy bym kupił raz jeszcze odpowiadam: TAK.
Mały, ale wariat. Niewielki rozmiar i mała masa własna pojazdu, powodują że przy tej pojemności w mieście radzi sobie nawet dobrze. Na trasie nie mam problemów z wyprzedzaniem, więc nie potrzebuje pasa startowego by rozpędzić ją i wycinać np. TIRY. Przecinak to nie jest, ale do 140km/h jeszcze się bójnie. Jednak silniczek przy wyższych obrotach strasznie wyje.
Nie mam na co narzekać. Skrzynia spełnia moje oczekiwania jeśli chodzi o długości przełożenia. Czasami mam problemy z wbiciem biegu 1, a przy wbijaniu wstecznego musze się liczyć ze zgrzytem.
Moja renatka posiada standardowe zawieszenie, tzn. nic nie obniżałem, ani nie utwardzałem i jak dla mnie zawieszenie jest zbyt miękkie. Ostre zakręty pokonuje kładąc się na boki, nie lubie tego. Do układu kierowniczego nie mam zastrzeżeń.
Wąskie słupki, zmniejszają ilość czarnych punktów.
Wysokie osoby, takie jak ja są w stanie jedną ręką obsłużyć prawie całe auto. Tylko bagażnika nie zamkne bez wysiadania :-)
Denerwuje mnie tylko środkowy nawiew świeżego powietrza. Nawet gdy ustawie go na "0" dmucha dość mocno świerzym chłodnym powietrzem, zimą jest to bardzo dokuczliwe. Grzeje się szybko, w końcu to mała buda. Nie posiadam klimy więc latem szybka musi być uchylona i niektóre osoby muszą więc inwestować w antyperspirant :-)
Mam 180cm i jeszcze nigdy nie brakowało mi przestrzeni, nawet w miejscu dla pasażera. Dwie osoby z tyłu jako tako się zmieszczą, ale przy 5ciu osobach jest ciaaasno. Zresztą zawsze powtarzam, że to dwuosobowe coupe ;-)
W moim autku wkurzają mnie stukające z tyłu plastiki. Jak pisałem silniczek dość głośno pracuje, zawieszenie również. W sumie cicho nie jest. Oczywiście nie są to hałasy uniemożliwiające rozmowę.
Jeżdże na LPG. Do butli "wchodzi" ok 33litry gazu. Latem zrobie 430km na pełnej butli. Zimą dojde do 380km, 390km na pełnej butli. Zużycia paliwa wam nie podam bo nie mieszkam w metropolii. Codziennie robie 40km. Super autko na dojazdy do pracy.
Mile zaskakuje mnie renatka, np. zimą przy dużym mrozie. Nie mam problemów z jej odpaleniem. Pali od strzału (ale na benzynce). Na gazie odpali jeśli pokręce z 4sekundy. Chyba napewno przecieka mi uszczelka w bagażniku.
nie zanotowano
Dziennik kosztów dla Renault 5 II 1.4 i 60KM 44kW