Ocena kierowcy - Renault 5 II

nomen@hoga.pl, 20 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1990
Renault 5 II 1.4 i 60KM 44kW 1985-1990 - Oceń swoje auto
Dla mnie nie ma lepszego samochodu.Odpowiednia ergonomia pracy silnika, plus dobre przyśpieszenie.Kłopoty sprawia troche tapicerka,która zaczyna odchodzic o elementów nadwozia.Auto prawuje się dobrze.Przyjemnie trzyma się drogi. Bardzo duży wpływ na cisze wewnątrz i trzymanie się drogi mają wyważone i odpowiednio napompowane opony.Zyskuje akustyka i cisza.
Powyżej 3tys.obr. troche głośny, ale za to jak przyśpiesza.
Krótkie przełożenia do 4, 5 dłuższa przeznaczona do spokojniejszej jazdy.
Polskie drogi nie wpływają dobrze na drążki kierownicze,które już wymieniałem 3 razy,po ok. 2 latach "czuć" je na kierownicy.
Idealne rozłożenie szyb,trzeba tylko odpowiednio ustawić lusterka i widać wszystko.
Powyżej 110 km/h spala troche wiecej, ale to już ten wiek.
2 minutki w zime i ma ciepło w samochodzie,lato otwarte szyby i nie ma problemu
Mam 187 cm wzrostu i zostaje troche ma mało miejsca za mną ale nie jeżdze czesto w wiecej niż 2 wiec nie ma problemu.
Mogło by być lepsze, ale to już wiek auta ma na wpływ.
Części nie najdroższe,ale czasami ciężko niektóre dostać(np.przedni zderzak w kolorze nadwozia).W mieście ok 6,5 na 100 km, wtrasie przy 100km/h ok 6 na 100km.
Cena dobierana na podstaie wieku, co jest krzywdzące dla R5, niejeden Golf lub inna bryka z tego rocznika zostaje w tyle.
Główne problemy z układami chłodzenia silnika i wspomagania.Ale mam mniejszą, niefabryczną chłodnice i przy upałach się troche grzeje zwłaszcza w mieście.
Tapicerka iproblemy z jej wymianą.
Dziennik kosztów dla Renault 5 II 1.4 i 60KM 44kW
10,3