Ocena kierowcy - Renault 9

ToMmEcK grasser@o2.pl, 21 lat temu
Rok produkcji 1986
Renault 9 1.4 60KM 44kW 1981-1988 - Oceń swoje auto
Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony z tego autka. Zwłaszcza, że to pierwsze autko, które należy do mnie. na pewno wolę tę renówkę niż każdego malucha. wspaniały dla młodych ludzi bez kasy: ekonomiczny, tani, łatwy i niedrogi w utrzymaniu. daje radę!!!
Silniczek mi się podoba. jak na takie autko spisuje się nieźle. mógłby być mocniejszy, bo dale radę podczas jazdy w max. 2 osoby. powyżej to muł.
nie jest zła. pieprznął mi synchronizator 2. za to 3 cholernie elastyczna.
paskudnie. nic dodać nic ująć.
jak dla mnie super. parkowanie co do centymetra :)
w sumie wszystko pod ręką, zważywszy, że niewiele tego. jedyny minus - radio na dole, poniżej popielniczki.
nagrzewa się dość szybko, ale dmuchawa jest stanowczo za słaba.
nie sądziłem, że tyle w nim miejsca. nawet z tyłu 3 osoby + bagaże i nikt nie narzekał.
Nie wiem, czy to mój tylko, ale jest zajebiście cichy. słychać go było tylko jak uszkodziłem wydech ;))
pali mniej niż maluch :))) latem średnio (miasto, trasa) 6,3 l/100km. zimą już nieco gorzej. w mieście nawet 8,5-9l. części tanie i dość łatwo dostępne.
za tak śmieszną cenę mógłbym znaleźć tylko wrak malucha albo poloneza. dałem za niego 1400 plnów, włożyłem w niego 600 plnów i za 2 tysiaki mam zajebiste autko, z którego jestem zadowolony, i którym jeszcze troszkę pojeżdżę. Warto!!
obluzowana plastikowa obudowa od liczników, samootwierający się schowek, naprawa zamka w drzwiach. nic, co nie dałoby się zrobić samemu.
najpoważniejsze naprawy - wymiana silnika i naprawa skrzyni. niestety - latka robią swoje.
Renault 9