Ocena kierowcy - Renault Captur I Crossover

Michał Moś, 4 lata temu
Silnik 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Rok produkcji 2016
Renault Captur I Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW 2013-2017 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Właśnie tym, że bez 4x4 wjechałem w lekki teren i nie ugrzązłem. Bajecznie mocno trzyma się drogi zimą
Inne : Łatwo rozwalić opony o niskim profilu...
Bardzo ładne autko...taki bąbel. Obala mit awaryjności francuskich samochodów. Auto tanie jak na SUV-a. Może się podobać dwukolorowe nadwozie i koła
To jest bardzo dobry silnik, niby mały, bo 0,9, ale daje radę. Dzięki turbodoładowaniu z lekkością da się wjechać pod górę. Ale...niestety jak włączam ECO, to nie ma mowy o szybkim starcie, o sprawnej jeździe w terenie, czy o szybkim wjeździe pod górkę.
Precyzyjna i bezawaryjna. Dobry jest ten system podpowiadania zmiany biegu.
Jak to w takim ni to SUV-ie ni hatchbacku...dość twardy, ale dzięki temu wjedziesz w lekki teren mimo braku 4x4. Ciekawe jak będzie się zachowywał następca, podobno już w najlepszych wersjach z 4x4
Mocna konstrukcja, grube blachy. To skutkuje dobrym wyciszeniem. Fajnie wygląda to dwukolorowe nadwozie.
Jak to w SUV-ach. Może i do przodu jest fajnie, tym bardziej, że siedzi się wysoko, ale na boki do tyłu, jak w takim aucie, nie najlepiej. Prawdę mówiąc, często ratują czujniki
Dużo schowków. Wielki plus za ogromną półkę przed pasażerem. Natomiast małe są skrytki w drzwiach...po prostu płytkie. Fajny system bagażnika, odziedziczony po Nissanie. Brakuje kieszeni w fotelach przednich dla pasażerów z tyłu. Ale...wskaźniki rewelacyjne, fajne umieszczenie wyświetlacza multimediów, fajny cupholder między przednimi fotelami. Niestety...nisko opada dach, przez co nieco trudno zapakować np. wózek inwalidzki
Klimatyzacja bardzo cicha, ale dość wydajna. Jak jest nabita, to naprawdę powietrze jest świeże, niezależnie czy grzejesz, czy chłodzisz.
Z przodu jest naprawdę mnóstwo miejsca. Wystarczająco, aby np. pod nogami pasażera znalazła się czy to damska torebka czy to nawet torba fotograficzna.
Jak na SUV-a to nieźle. Samochód jest cichy zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Ale ta marka z tego słynęła chyba dość dawno. Oczywiście, robi się minimalnie głośniej jak włączy się turbo i kompresor, ale to chyba normalne.
Niby tanio...niby drogo. Samo ubezpieczenie jest tanie, opłaty też, ale...niestety jak każde auto typu SUV w dodatku turbodoładowane, choć potrafi być bajecznie ekonomiczne, to czasami jednak generuje koszty.
Ten stosunek jakość-cena powoduje, że użytkownik odnosi wrażenie, jakby jechał mieszanką dobrego auta sportowego, kompaktu i terenówki. Jest fajnie.
Czasem potrafi zawiesić się elektronika. Np. połączenie Bluetooth smartfona i Media Nav Evolution.
Jeszcze nie mam, ale wszyscy straszą turbo, tak więc....aha...raz nastraszył mnie skraplacz klimatyzacji, o którym nie wiedziałem i myślałem, że jakiś zwierz pogryzł mi kable

Usterki Renault Captur I

Renault Captur I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu