Ocena kierowcy - Renault Captur II Crossover

Przebieg: 1 000 tys. km
Renault Captur II Crossover 1.0 TCe 90KM 67kW od 2021 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ elektryczny
Wygląd i wnętrze ok, słaby silnik, niedopracowana elektronika, średniej jakości wyświetlacz zamiast zegarów, coś skrzypi w środku i serwis nie wie co to. Ogólnie bardzo przeciętnie, liczyłem na więcej.
Silnik jest bardzo słaby, do auta ważącego prawie 1300 kg jest niewystarczający. Po mieście jeszcze da się przeżyć ale w trasie robi się niebezpiecznie kiedy nie możesz wyprzedzić. Może taki silnik pasuje do Clio ale nie do Captura
Skrzynia jak na Renault jest ok ale w porównaniu do konkurentów też jest słaba. Czasem wbijasz wsteczny i nic, trzeba kilka razy wrzucić. Raczej nie haczy ale precyzji tam nie ma
To jeden z większych plusów Captura. Samochód nie chodzi na boki w zakrętach choć dla niektórych możesz być odrobinę za twardo
Wygląd ok, spasowanie elementów ok. Może ta górna klamka nie każdemu odpowiadać, jak dla mnie jest ok
do tyłu słabo z widocznością, dobrze że są kamery
nie mam większych problemów z ergonomią, raczej wszystko na swoim miejscu
słaba wentylacja i ogrzewanie. Zima nastawiałem na fula i było chłodno. Czasem mam też wrażenie, że gdzieś spod deski rozdzielczej czuć chłodny powiew powietrza
Dużo miejsca dla kierowcy i pasażera, prawie jak w kompakcie, z tyłu trochę gorzej ale dorośli o mniejszych rozmiarach lub dzieci spokojnie pojadą
wyciszenie przeciętne, słychać toczenie się opon, przy większych prędkościach szum powietrza, jest dość głośno
Przeglądy są dość drogie ponad tysiąc zł za wymianę oleju
Tu jest bardzo kiepsko, może auto musi jeszcze troche pojeździć ale te drobiazgi denerwują. Zamek w klapie bagażnika, czasem wyświetlają się dziwne komunikaty, kontroli itp
Na razie jest ok, nie było poważnej awarii

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TCe 90KM 67kW [l/100km]

6,6