Ocena kierowcy - Renault Captur II Crossover

Marek, 2 lata temu
Silnik 1.3 TCe 130KM 96kW
Rok produkcji 2020
Renault Captur II Crossover 1.3 TCe 130KM 96kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Dobra jednostka.
Układ elektryczny : Elektronika pod psem!!!
Samochód ładny zewnętrznie, komfort podróży w miarę ok. Najlepszy jest silnik. Zrywny i w miarę mało pali. Ja osobiście bardzo się zawiodłem bo w czasie 10 miesięcy byłem już 5 razy w serwisie a auto dalej szwankuje. Wymiana wysprzęglika , nawala elektronika-co chwilkę coś nowego ,skrzypi tapicerka. Samochód moim zdaniem jest do jazdy w pogodne dni ponieważ w zimie jak posypie śniegiem to wszystkie czujniki wariują np.radar brak widoczności. Kamera cofania też tylko w ładne dni . Ogólnie nie polecam i bardzo zawiodłem się na tej marce. Niedługo go sprzedam .
Dobra jednostka ,zrywna, mocy nie brakuje. Spalanie w miarę ok .Przy spokojnej jeździe ok 5,5 l, natomiast wykorzystując moc silnika 7.5l
Lewarek umieszczony wysoko a biegi wskakują bezproblemowo.
Dość twarde zawieszenie i większość dziur odczujemy na własnej skórze..
Wygląda ładnie , maska powinna być na teleskopach a nie na pręcie , przy deszczowej pogodzie otwierając bagażnik kapie na głowę i jest zerowa widoczność w nie osłoniętej kamerze cofanie.
Szerokie boczne słupki ograniczają widoczność.
Wszystko pod ręką
. Właśnie zaczęło się lato a klimatyzacja działa słabo , zasłonięte przez wyświetlacz kratki nawiewowe. Moje megan 3 było o niebo lepsze.
Jest dużo przestrzeni choć fotele przednie powinny być wygodniejsze. Brak podparcie lędżwiowego.
Dość dobre ale komfort psują skrzypiące plastiki (3 wizyty w serwisie i dalej to samo) , drgająca tylna kanapa przy jeździe po nierównościach-głowa boli. Serwis-ten typ tak ma .Porażka.
Jak dowiedziałem się co ile kosztuje to bez ubezpieczenia AC lepiej nie jeździć.
Gdyby nie promocja i duży upust nie kupiłbym tego samochodu.
Elektronika szaleje!!
Gaśnie centralny wyświetlacz, liczniki się same resetują, kierunek nadmuchu czasem sam się zmienia ,klimatyzacja sama włącza itd . Dużo by tu pisać .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 TCe 130KM 96kW [l/100km]

6,2