Ocena kierowcy - Renault Captur II Crossover

Silnik 1.5 Blue dCi 116KM 85kW
Rok produkcji 2020
Renault Captur II Crossover 1.5 Blue dCi 116KM 85kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Inne : Dla mnie nic nie można określić mianem uciążliwego.
Samochód idealny do odwożenia dzieci do i z przedszkola. Wystarczający do weekendowej wyprawy 4 osobowej rodziny. Na dłuższe wypady już trochę mały bagażnik, który spokojnie wystarcza do codziennej eksploatacji - pomiesci wózek spacerowy i 2 hulajnogi ewentualnie 2 małe rowery dziecięce (oczywiście zdejmując fałszywa podłogę) ale na 2 tygodniowe wakacje już będzie za mały. Silnik super, skrzynia ok - jedyny minus to zbyt zrywane ruszanie - dodając gazu nic się nie dzieje aż tu nagle szarpnięcie - ciężki do wyczucia moment ruszenia. Wewnątrz wszytko na swoim miejscu i dobrze wykonane ale niestety na nierównościach troche trzeszczą elementy plastikowe - szczególnie nawiewy wokół wyświetlacza centralnego i jego obudowa.
Silnik rewelacyjny, jest czym przyspieszyć mimo 115 km, wysoki moment obrotowy rekompensuje małą stajnię.
Oprócz tego momentu ruszania jest bardzo fajna zarówno do miasta jak i na trasę. Możliwość ręcznej zmiany przełożeń jeszcze nie została przeze mnie mocno eksploatowana co pozwala twierdzić ze automat zwyczajnie daje radę.
Zaskakująco sztyywnawo zestrojone zawieszenie ale mi to bardzo pasuje.
Poprzedni Captur był troche taki „babski” ten troche zmężniał i dla mnie jest najładniejszy w swojej klasie.
Mam 4 kamery plus czujniki wiec żadnych problemów polecam to rozwiązanie!!
Wszystko na swoim miejscu - nie mam zastrzeżeń.
Super zarówno w zimie - szybko się nagrzewa mimo ,iż jest to diesel - jak i w lecie klima jest wydajna i fajnie chłodzi (z opcja nawiewow z tylu - polecam - zdecydowanie podnosi komfort podróży).
Troche wąsko ale w tej klasie to chyba norma. Fotele jak i kanapa tylna są trochę za sztywne wg mnie - po 2 godzinach zaczynam czuć troche na czym siedzę - ale to chyba kwestia upodobań i przyzwyczajenia. Siedziska tez mogłyby być troche dłuższe zarówno z przodu i z tylu.
Do 120 cisza, powyżej 140 zaczynaja być słyszalne szumy.
Niska rata leasingowa:-)
Samochód kupiony na promocyjnych warunkach dlatego 5!!
Czasami kasują się ustawienia dotyczące intensywności podświetlenia zegarów i deski rozdzielczej oraz to trzeszczenie obudowy wyświetlacza i nawiewów centralnych. Ale poza tym nic się dzieje.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 Blue dCi 116KM 85kW [l/100km]

5,4