Ocena kierowcy - Renault Clio II Hatchback

jarekfrgor@yahoo.fr, 15 lat temu
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Renault Clio II Hatchback 1.2 60KM 44kW 1998-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : po 218000 km trzyma się naprawdę ok, no i spalanie, przy dobrym oleju jest bardzo zadowalające
Układ elektryczny
Zawieszenie
Trochę problemów z elektroniką, właściwie od momentu zakupu nowego auta istniał jakiś problem z uruchamianiem w okresach zimowych kiedy temperatura spadała poniżej -10C. Samochód uruchamiał się natomiast wcale nie reagował na naciskanie pedału gazu tylko pracował na około 1500 obr/min. Trzeba odczekać jakieś 15-20 min. aby się nagrzał wyłączyć i uruchomić ponownie potem wszystko gra. Myślę, że to sprawa wilgoci, w ASO nie potrafili mi pomóc.
Po około 180000 km pęknięcie gumy łącznika skrzyni
Po około 80000 wymiana stabilizatorów drążków, po 140000 km wymiana amortyzatorów, po 180000 ponowna wymiana stabilizatorów, po 200000 wymiana łącznika drążków
Właściwie jestem bardzo zadowolony, ponieważ od momentu zakupu auta okresowo zapisywałem ilość zakupionego paliwa i tym samym wyliczałem zużycie i tak samo tuż po zakupie jak i po 218000 km auto pali 6,5 litra średnio na 100 km, przy oszczędnej jeździe 90 - 110 km/h zanotowałem 6,0 l/100km. Jedna uwaga: gdzieś po 60000 km wymieniłem olej na syntetycznego shella z elf (straszna kaszana ten olej) średnio po 2000 - 3000 tys. km na elfie musiałem dolewać litr oleju po zmianie na shell wszystko wróciło do normy tzn dolewam co 10000 tys. km. Przeglądy zazwyczaj robiłem w ASO, ceny średnio 500 - 1300 (z wymianą paska klinowego). Wymiana przedniej pokrywy silnika (z lakierowaniem) + przedniej szyby kosztowała mnie jakieś 3000 pln. Uwaga na zamek pokrywy silnika (u mnie po przebiegu powyżej 150000 km, niestety zatrzask nie zadziałał i moja głupota z niedomkniętą klapą kosztowała mnie właśnie tyle jak napisałem powyżej)
Częsta wymiana żarówek, lewa przednia pochłonęła wiele czasu i przekleństw z mojej strony, nie wiem jaki mądrala wymyślił taki dostęp, o elektronice pisałem powyżej, aha i jeszcze osłona filtra powietrza i wyrobione zatrzaski, cały czas spadała przy byle wyboju, czułem się natychmiast jak na rajdzie, to przez nią (i moją głupotę) wywaliłem te 3 kawałki na wymianę klapy i szyby.
generalnie nie miałem wielkich problemów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 60KM 44kW [l/100km]

6,3