Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Renault Clio w pigułce

Renault Clio w pigułce

Sprawdź Vin

Sprawdż raport historii auta, podaj numer VIN

Informacje o Renault Clio

Lata produkcji: 1990 - teraz
Segment: Auta małe

Jeden z najpopularniejszych modeli segmentu B i najlepiej sprzedający się samochód w historii francuskiej motoryzacji. Produkowany od 1990 roku. W ofercie marki zastąpił Renault 5. Nazwa Clio pochodzi od imienia muzy historii w mitologii greckiej, Klio. Był pierwszym od lat 60. modelem, w którym Renault zrezygnowało z nazywania symbolami liczbowymi. Dotychczas powstały cztery generacje Clio, które znalazły w sumie ponad 11 milionów nabywców. Ostatnia debiutowała w 2012 roku. W Japonii sprzedawany jako Renault Lutecia. Jedyny samochód dwukrotnie nagrodzony tytułem European Car of the Year (1991 i 2006).

Materiał na bestseller w segmencie B i szansa na najbardziej przełomowy model w dziejach Renault od czasu debiutu pierwszej generacji Clio. Kapitalna robota.

~Powagosław

Szefowie Renault zabronili chyba swoim projektantom dolewać wina do fondue, bo w końcu im coś wyszło. A już myślałem, że celem marki na XX wiek jest ugruntowanie swoją pozycji jako producenta najbardziej szkaradnych aut na świecie.

~Luzacjusz

Dane techniczne Renault Clio

Moc silników 49–255 KM
Prędkość maksymalna 150–249 km/h
Przyspieszenie 0-100 5,8–16,2 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Renault Clio
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 16104
Koszt ogólny 21,28 PLN
LPG15.51 PLN
ON24.52 PLN
PB34.22 PLN
Wydatki serwisowe 7,85 PLN Pozostałe wydatki 9,10 PLN

Publikacje o Renault Clio

Newsy o Renault Clio

2 pomiary

Dla Renault Clio. Zobacz!
Pomiar Spalania
Pomiar Przyśpieszenia
Pomiar Wyciszenia

AUTOCENTRUM.PL S.A.