Ocena kierowcy - Renault Clio II Hatchback

ser, 14 lat temu
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Renault Clio II Hatchback 1.2 60KM 44kW 1998-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Auto całkiem dobrze się prowadzi, jak na tak mały samochód trzyma się dobrze drogi przy szybszym pokonywaniu zakrętów, całkiem komfortowe zawieszenie
Układ elektryczny
Zawieszenie
Dobre auto, jak na 8 lat użytkowania wiele się zdarzyło, tego niedobrego najczęściej z mojej winy, ale jestem zadowolony. Do miasta, dojazdy do pracy naprawdę wart polecenia, od czasu do czasu na dłuższe wypady ale to już zupełnie inna historia.
Silnik jest za słaby, ot nie jestem zwolennikiem szybkiej jazdy więc nie ma problemu, ale przy wyprzedzaniu można się czasami trochę spocić
Niezbyt precyzyjna, ale można się przyzwyczaić.
Dosyć komfortowy jak na tak małe auto, dobrze się prowadzi.
Ok, tylko tylne słupki zbyt szerokie.
Prosty kokpit, mało przycisków i to jest jego atut, wszystko na swoim miejscu.
Bez klimy, nawiewy pracują bez zarzutu, nagrzewa się szybko, jednak gorące lato daje się we znaki, bez otwartej szyby bywa ciężko.
Z przodu sporo miejsca dla kierowcy i pasażera, z tyłu aby aby, nie jest to auto \"rodzinne\" raczej na dojazdy do pracy, ale po złożeniu siedzeń i pralkę udało się przewieźć.
Bez zarzutu przy normalnych prędkościach, powyżej 120 km/h trochę głośno
Auto serwisowałem przez 8 lat w Renault, jeździ bez zarzutu, serwis wydaje się drogi, ale z drugiej strony z każdym rokiem u tego samego dealera rabaty trochę wyższe i nigdy się nie zawiodłem na jakości usługi. Zużycie paliwa około 6,5 l/100km. Problem to oleje Elfa, po około 5 latach użytkowania dochodziło do sytuacji, że musiałem dolewać co 2000 - 3000 km litr oleju, po przejściu na Shell problem całkowicie zniknął. Samochód trochę przeszedł i wymianę drzwi, i szyby w drzwiach i szyby przedniej oraz klapy przedniej ale służy mi na dojazdy do pracy i wywiązuje się ze swojej roli naprawdę dobrze.
Zwrócił się z nawiązką
Od samego początku istnieje problem z układem elektronicznym w zimie przy niskich temperaturach, po dłuższym postoju przy uruchomieniu silnika nie reaguje na pedał gazu wchodząc na obroty bardzo powoli, trzeba odczekać około 15 min aż silnik się nagrzeje wyłączyć go i odpalić ponownie, potem wszystko działa bez zarzutu. Gdzieś dostaje się wilgoć???

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 60KM 44kW [l/100km]

6,1