Ocena kierowcy - Renault Clio II Hatchback

Rok produkcji 2001
Renault Clio II Hatchback 1.2 60KM 44kW 1998-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny i ekonomiczny
Inne : Układ wydechowy
Ogólnie jestem zadowolony z użytkowania tego samochodu. Wbrew opinii na temat francuzów niewiele się psuje.
Silnik mały i w miarę oszczędny, ale i całkiem dynamiczny. Powyżej 100 km/h silnik pracuje powyżej 3 tys obr/min. Używałem półsyntetyk i wcale nie musiałem go jakoś dużo dolewać w trakcie użytkowania między wymianami.
Nie miałem żadnych problemów ze skrzynią biegów.
Bez zastrzeżeń.
Bez zastrzeżeń
Wszystko jest pod ręką.
Bardzo dobrze dmucha na najwyższej prędkości wentylatora. Przy niższych prędkościach pracuje cicho.
Jest to małe auto więc ciężko cokolwiek tutaj napisać, bo człowiek decydując się na Clio wie o tym że będzie ciasno. Na tylnej kanapie przy foteliku dwie osoby o średnich rozmiarach nie mają już praktycznie żadnego konfortu jazdy. Dla 4 osób na dłuższe dystanse.
Nie jest źle, ale nie jest też rewelacyjnie z racji tego że silnik pracuje na wysokich obrotach przy większych prędkościach i wtedy w kabinie jest dość głośno. Nierzadko też coś gwiżdże i szumi.
Tanie autko, ekonomiczny silnik i części niespecjalnie powyżej średniej.
Za nieduże pieniądze mamy tanie autko do dojazdów do pracy czy na zakupy.
Mam problemy z tłumikiem ale to wynika raczej z wieku samochodu niż z konstrukcji. W mojej wersji trzydrzwiowej jest taki problem że uchwyty które pochylają przednie siedzenia aby wsiąść do tyłu niestety się wyrobiły i popękały dlatego mam jeden sprawny który przekładam z jednej strony na drugą, jest to drobiazg ale uciążliwy.
Obyło się jak dotąd bez poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 60KM 44kW [l/100km]

Renault Clio II Hatchback