Ocena kierowcy - Renault Clio II Hatchback

fermion1978, 16 lat temu
Silnik 1.2 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2001
Renault Clio II Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny, a jednocześnie ekonomiczny. Oprócz silnika wyciszenie wnętrza.
Jestem bardzo zadowolony z tego samochodu. Jeżeli nie będzie się psuł, rozważę zakup następcy tego modelu w przyszłości.
Silnik umożliwia dynamiczną jazdę w mieście, poza miastem przy wyprzedzaniu na trzecim biegu idzie jak burza, na czwartym całkiem przyzwoicie. Na autostradzie można jechać z prędkością 130-150km/h bez zamęczania samochodu. Jak na 75KM całkiem nieźle. Przy tym silnik jest ekonomiczny.
Nie mam większych zastrzeżeń. Z początku pewne problemy z rozróżnieniem III i V biegu, ale jest to kwestia przyzwyczajenia
Dobrze trzyma sie drogi.
Nie mam żadnych zastrzeżeń co do widoczności zarówno do przodu jak i do tyłu.
Wszystko jest na właściwym miejscu.
Nie jeździłem jeszcze tym autem w czasie upałów. Dmuchawa w dwóch górnych położeniach jest dosyć hałaśliwa. Jest wydajna - auto szybko sie nagrzewa.
Dla kierowcy doskonale. W przypadku przewożenia kompletu pasażerów jest trochę ciasno, ale jak na tak mały samochód jest OK.
Jest to jedna z najmocniejszych stron tego auta. Silnika na obrotach jałowych praktycznie nie słychać. Robi się głośno dopiero przy prędkościach ponad 120 km/h.
Zużycie paliwa - miłe zaskoczenie. W mieście - 7,5L/100km przy dość dynamicznej jeździe. W trasie przy prędkości ok. 120-140km/h (autostrada) okołó 6,6L/100km. Części umiarkowanie drogie.
Całkiem dobry stosunek ceny do jakości.
Na razie nic sie nie popsuło, ale auto mam dopiero pół roku. Oby tak dalej!
Na razie nic sie nie popsuło, ale auto mam dopiero pół roku. Oby tak dalej!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 16V 75KM 55kW [l/100km]

6,9