Ocena kierowcy - Renault Clio II Hatchback

Mateusz, 7 lat temu
Silnik 1.2 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1999
Renault Clio II Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Pali tyle co nic :) Lać i jeździć :)
Karoseria : rdza daje się we znaki
Dobre auto za niską cenę. Swoje kupiłem z przebiegiem 208tys km. W ciągu 2 lat zrobiłem 107 tys km :) Nigdy w trasie nic nie odpadło ani się nie zepsuło :)
Jak na taki mały silnik to jestem bardzo zadowolony, regularna wymiana filtrów oraz płynów eksploatacyjnych i można się nie bać czy dojedzie się na miejsce :)
Brakuje mi 6-tego biegu do utrzymywania prędkości na trasie. Ta skrzynia na luzie wystarczy do miasta oraz na drogi krajowe. Przełożenia działają bez zarzutu. Podczas mojej eksploatacji wymieniałam tylko olej w skrzyni
Układ jezdny jest dobry ale do ideału mu brakuje, zawieszenie normalnie radzi sobie z dziurami, jest lepiej niż w fiacie punto.
I źle i dobrze. Jak dla mnie trochę za słabo z powodu 186cm wzrostu, dla mojej dziewczyny (169cm) jest idealnie.
Czasem pojawiają się jakieś trzaski z deski rozdzielczej. Problem wyeliminowałem metodą garażową, zrobiłem podkładki z tkaniny pod elementy ruchome i te stykające się z blachą i nie trzeszczy
Zimną ciepło, latem ciepło. Auto szybko łapie dobrą temperaturę. Latem jest to problem z racji braku klimatyzacji. Da się żyć. Przypominam, że jest to auto za 4-5 tys zł także nie wymagajmy cudu
Dla jednej osoby idealnie, dla dwóch również. Dla trzech? Okej ale na przednim fotelu pasażera musi siedzieć osoba do 170cm wzrostu, żeby ten za nią miał jak ułożyć nogi
Do 90km/h jest bardzo dobrze, powyżej słychać silnik, powietrze które uderza o auto. Tragedii nie ma
Jest takie stare polskie powiedzenie: Jak dbasz tak masz :) W moim Clio siedzi bardzo dobra instalacja gazowa :) Na trasie przy prędkości 90km/h 5.2l gazu na 100km, jazda około 130km/h lub więcej przy ciągłym wyprzedzaniu na trasie Częstochowa-Łódź 8.6l, w mieście pali około 7l/100km LPG
Doskonała, auto ekonomiczne i rzadko się psuje. Części tanie także jest to idealne pierwsze wozidło :)
Zdarzy się jakaś głupota ale to raz na jakiś czas Np. Przełącznik szyby, bądź nawiewu. Przy obecnym przebiegu myślę, że nie jest to dziwne :)
Nie miałem, więc się nie wypowiem

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 16V 75KM 55kW [l/100km]

6,6