Ocena kierowcy - Renault Clio II Hatchback

Sherlock00, 20 lat temu
Silnik 1.2 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2003
Renault Clio II Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Fajne mile autko do jazdy po miescie i na wyprawy. W bagazniku miesci sie duzy namiot spiwory i inne gadzety, oraz torby z ciuchami dla 3 osob (w tym jedna kobieta :)) ) na 2 tygodniowa wyprawe.
Jestem bardzo zadowolony. Zaraz po 1000km testowalem go w gorach i rewelacja. Silnik bardzo cichy, gdyby nie kontrolki to na wolnych obrotach nie wiesz czy pracuje, czy zgasl.
Jedynka mogla by byc troche bardziej "podkrecona". Na swiatlach trzeba depnac troche mocniej, bo inaczej rusza sie jak maluchem. Reszta biegow zestawiona bardzo dobrze.
Nie wiem, czemu w niektorych testach gazetowych mowi sie, ze Clio jest za miekkie? Moj Clijak wydaje sie wystarczajaco twardy, mam porownanie z Golfem IV - bo jezdze nim sluzbowo - i szczerze mowiac, nie widze roznic pod tym katem.
OK. Trzeba sie przyzwyczaic do przednich slupkow (przednia szyba - drzwi).
Rewelacja. Przelaczniki na swoim miejscu, siedzenia OK, regulacja kolumny kierowniczej, fajnie zorganizowane miejsca na rozne gadzety. Minus - brak miejsca na gasnice.
Wiatrak na wolnych obrotach (1) cwierka jak swiersz, na 4 troche halasuje przeplywajace powietrze przez wloty, ale ogolnie ok.
Az dziw, ze to auto z tego segmentu. Z tylu moze jakis dryblas mial by problem z nogami, ale ja takich nie woze. :) Bardzo wygodnie dla przecietnej dlugosci osoby. :)
Cichutko.
ok. 5l/ ok 4.5l moze troche mniej, malowanie zderzaka tylnego 450 zl.
Moim zdaniem, za ta cene nie ma na rynku lepszej propozycji w tej klasie. Chyba, ze komus nie zalezy na poduszkach, ABSach i takich tam. Renault pod wzgledem zestawienia opcji wypada najlepiej. Polecam.
Po 3tys., mialem problem z zatrzasnieciem klapy bagaznika. Pojechalem do serwisu, i okazalo sie ze klapa zamyka sie bez problemow, nie wiem jak to mozliwe (moglo sie cos przyciac w zamku), ale faktycznie bagaznik zamykal i zamyka sie bez zarzutu. Przy okazji tej wizyty wymienili mi jedna swiece.
Odpukac brak.
Renault Clio II Hatchback