Ocena kierowcy - Renault Clio II Hatchback

Krzychu L., 18 lat temu
Silnik 1.2 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2001
Renault Clio II Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Gdyby nie usterkowość byłbym renault-entuzjastą. Auto super na krótkie i długie trasy, oczywiście dla rodziny 2 + 1
Silnik zapewnia przyzwoite osiągi i niezłą elastyczność przy stosunkowo niewielkim zużyciu paliwa. Jest przy tym cichy i przyjemny dla ucha.
Nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Biegi wchodzą sprawnie.
Lubię auta francuskie, ponieważ charakteryzują się wysokim komfortem zawieszenia zapewniająć jednocześnie bezpieczeństwo prowadzenia. Potrzeba naprawdę gwałtownych manewrów aby wyprowadzić auto z rówwnowagi.
Nie zauważam żadnych niedogodności.
Wszystko na swoim miejscu.
Za głośny ostatni stopień nawiewu, co przeszkadza na dłuższych trasach. Latem trzeba wybierać, cicho albo gorąco.
Super wygodne fotele. Pierwsza klasa. Ogólnie z przodu dobrze. Mankamentem jest przestrzeń nad głowami na tylnych siedzeniach. Miejsca na nogi z tyłu także mniej niż u konkurencji. Tył 3.
Poza wentylacją ok. Jak na małe auto, hałas dopiero przy ponad 130 należy ocenić pozytywnie. Podróż na autostradzie z taką prędkością nie sprawia problemów.
Na trasie dałoby się spokojnie zejść poniżej 5. Ja niestety nie lubię wolno podróżować, więc minimalnie spaliłem 5,4. Na autostradzie przy około 130 spalał 6 - 6,5. W mieście zimą maksymalnie 9.
Jak ktoś trafi na udany egzemplarz to będzie zadowolony.
Nic nie trzeszczy, nic nie skrzypi. Niestety, zapalają się czasem kontrolki, a w serwisie nie wykrywają awarii. Po pewnym czasie wszystko wraca do normy (kontrolka awarii elektrycznej i poduszki powietrznej). Drogi serwis (przeglądy).
Mimo ogromnej sympatii dla auta ocana FATALNA!!!! Cztery razy jechał do warsztatu na lawecie!!!! Serwis do bani!!! Nawaliła pompa paliwa, czujnik wtrysku, czujnik wspomagania i na koniec akumulator. Przy wymianie czujnika wtrysku auto na serwis trafiało dwukrotnie. Po pierwszej wymianie nadal coś nie grało, ale serwis usunął usterkę gratis, twierdząc że coś nie stykało (oczywiści zmianiłem ASO, pewnie wmontowali jakąś starą część). Jak na 4 letnie auto KATASTROFA. Całe szczęście nie nawalił mi nigdy za granicą.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 16V 75KM 55kW [l/100km]

6,3