Ocena kierowcy - Renault Clio II Hatchback

mariooop, 18 lat temu
Silnik 1.2 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2003
Renault Clio II Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Auto dobre jak na swoją cenę. Myślę że warte swojej ceny. Jedyne zastrzeżenia mam do zawieszenia. Wiadomo, że we Francji mają super drogi. To nie jest niestety auto na polskie warunki, jeśli chodzi o zawieszenie.
dobry moment obrotowy na piątym biegu
dobrze, ale często zgrzyta wrzucanie wstecznego nawet jak auto stoi. Jeśli się toczy niewiele to zgrzyta na maxa.
strasznie delikatne. Czuć każdą dziurę. W porównaniu do opla corsy to jest to wózek dziecięcy.
przy cofaniu denerwuje mnie tylny słupek, jest szeroki. Ale już się przyzwyczaiłem i jest ok.
Zastrzeżenie mam do odpinania pasów. Nie chcą wracać na miejsce tylko zaczepiają się o fotel. Poza tym umiejscowienie wszelkiego oprzyżądownia jest wygodne. Tablica rozdzielcza czytelna.
Nie mam klimy. Ogrzewanie bardzo długo się rozkręca. Temperatura pojawia się nieraz po przejechaniu około 12 km (w zimie).
Auto jest na prawdę cichutkie. Przy zapalonym silniku, stojąc na luzie trzeba otworzyć okno żeby usłyszeć silnik. Chociaż ostatnio poznaje go po tym że auto drży. To drżenie pojawiło się po jakichś 30tys. przebiegu.
na trasie spala jak w katalogach podają. Po mieście pali jak smok. Dokładnie nie mierzyłem.
Jak na razie (50tys. przebiegu, 2003 rocznik), odpukać ;)) nic się jeszcze nie zepsuło
Renault Clio II Hatchback