Ocena kierowcy - Renault Clio II Hatchback

tomek_ERT, 18 lat temu
Silnik 1.2 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2003
Renault Clio II Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
raczej nie kupie już Renault. A napewno nie clio 1.2 . Jedyny udany model clio to "williams" - to był dobry samochód, choć też awaryjny. To auto może być dobre dla niedzielnego kierowcy "do Kościoła", dla spokojnej starszej pani, pana...ale ludzie chcący sprawnie, szybko się poruszać nie powinni kupować tego auta - będą sfrustrowani swoją niemocą na drodze. Bo przegrać na światłach z maluchem to już przesada...:)))
silnik 1.2 8V to poprostu porażka. Ten samochód przegrywa na światłach z lekko tuningowanym maluchem 126p. Naprawde - w życiu takim mułem nie jeździłem. 1.2 16V jest już nieco lepszy, ale do silnika 1.0 toyoty yaris nawet nie można go porównać. Ostatnio Matizem jechałem i...jest znacznie sprawniejszy:)))
...za to skrzynia biegów - całkiem miła! Przełożenia wchodzą mięciutko, nieźle zestrojona, może na trase przydałaby sie "6". Ale ma jedną poważną wadę - na dużych nierównościach wyskakują biegi (sic!) i jest to przypadłość większości clio niestety.
zawieszenie obrzydliwie miękkie. aż źle sie jedzie. buja na każdą stronę, (a amortytzatory mają 96 % sprawności) Głośne przednie zawieszenie. Luzy na drążkach kierowniczych pojawiają się zbyt szybko. A największą wadą jest ABS..woła o pomste do nieba! Działa fatalnie. Nie da sie tym samochodem wychamować na śniegu, lodzie. Od razu wkracza ABS, jeszcze dużo wcześniej zanim koła zaczną ślizgać (sprawdzone)
widoczność dobra.
może być. tylko cieżko za 1 razem znaleźć pojemnik z płynem do spryskiwaczy.
bardzo słabo. silnik szybko sie nagrzewa, ale wnętrza auta szybko nie nagrzejecie. Dmuchawa nie dmucha:)
miesca dosyć, jak no takie autko.
w środku cicho.
średnio ekonomiczny. Z uwagi na to że jest taki mulasty silnik, ja muszę go kręcić na obroty, żeby jakos jechać. A wtedy troche łyka - średnio ok. 6,5 - 7 litrów na 100 km
nienajlepiej
plastyki trzeszczą, bardzo miękkie felgi stalowe - wiecznie krzywe, żarówki już dwa razy wymieniałem (jeżdżę 1 rok), wyskakują biegi, spalony silnik wycieraczek itp
przy przebiegu 60 000 zatarty wtryskiwacz paliwa (konieczna wymiana wszystkich 4). Nieraz przy dużej wilgotności w nocy i niskiej temperaturze - rano samochód nie zapala. dopiero jak wyjdzie słońce i auto przeschnie. (byłem w ASO - nie mają pojęcia). Przy 66 000 padło servo hamulca. I bierze olej. (suchy, a oleju ubywa - w ASO też nie mają pojęcia, bo do komory spalania wpada go tylko troche)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 16V 75KM 55kW [l/100km]

Renault Clio II Hatchback