Ocena kierowcy - Renault Clio II Hatchback

szelas, 17 lat temu
Silnik 1.6 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 1999
Renault Clio II Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW 1998-2010 - Oceń swoje auto
mam porównanie z C3, yarisem, Ibizą, astrą classic, kangoo no i oczywiście garbusem. Clio jest zaraz za garbusem a potem daleko daleko za nimi jest reszta :)
pracuje super, czasami tylko jak zatankuję jakieś badziewne paliwo to na wolnych obrotach jest "niepewny"
nie mam nic do zarzucenia
super, jakby był przyklejony do drogi
do przodu i na boki ok, ale tylna szyba jest za nisko, więc żeby mieć w lusterku pełną widoczność trzeba się bardzo wcisnąć w fotel
jedyna idiotyczna rzecz to klakson (podobno nie tylko renówki tak mają) w dźwigni kierunkowskazów. Jak muszę kogoś szybko obtrąbić :) to przeważnie włączam przy tym kierunkowskazy
przesiadłem się z garbusa, więc super, ale wiem że mogłoby byc lepiej :)
z przodu wypas, a tył mnie nie interesuje :) ale podobno wygodnie
dla mnie bomba, głośno zaczyna się dopiero powyżej 160km/h
myślę że jest doskonale. Można jeździć i tanio (bez zacięć rajdowych) i drogo jak ktoś ma ciężką nogę.
za prawie sześcioletni samochód z silnikiem 1.6, z klimatyzacją, poduszką dla kierowcy, realnym przebiegiem 53000 km zapłaciłem 17k zł. Uważam ze to dobra cena. W każdym razie ja jestem zadowolony. Wiem że można taniej, kupując samochód ściągany z zachodu, ale to zabawa nie dla mnie.
nie odbija czasami lewy kierunkowskaz (mi to nie przeszkadza)
1. wyciek płynu hamulcowego z bliżej nieokreślonego miejsca - jeszcze nie naprawiałem, więc nie znam kosztów. 2. czujnik położenia wału korbowego (150 zł z robocizną)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 110KM 81kW [l/100km]

7,6