Ocena kierowcy - Renault Clio II Hatchback

ADiR1702, 15 lat temu
Silnik 1.5 dCi 65KM 48kW
Rok produkcji 2005
Renault Clio II Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie diesla! Względem osiągów jak dla mnie rewelacjia! Drugim wielkim atutem tego samochodu jest sposób prowadzenia! Moje zawieszenie ulepszyłem sportowymi sprężynami i lepszymi amortyzatorami! Prowadzi się naprawde świetnie!
Autko o świetnych osiągach w stosunku do spalania! Silnik 1,5dci 65PS ma lepsze osiągi niż 1.6 75PS np w golfie! Moje Clio zostało ulepszone o sportowe sprężyny i nowe amorki, ale i bez tego prowadzilo się świetnie! Jest to już moje drugie Clio (pierwsze służyło mi przeszło rok zrobiłem na nim 50tyś bez usterki do 165tyś po czym rozbiłem go na mak 4 osoby wyszły bez zadrapania!) Bezpieczne ekonomiczne i w moim wypadku bezawaryjne! Dlatego kupiłem drugie takie samo! :)
Jednostka diesla bardzo fajnie się zbiera! Jeśli ktoś chce pojeździć tanio i w miare szybko jak najbardziej polecam! Jedynym minusem jest wrażliwość na paliwo! Nie lubi taniego paliwa z beczki od pana \"STASIA\"! Lepiej tankować Shell V-power albo conajmniej Orlena Verwe! Przy pewnym paliwie nie ma się co martwić o wtrski!:) Oplaca się wymieniać filtr paliwa! Średnio co 10-15tys
Efekrt TURBODZIURY bardzo mało odczuwalny! Skrzynia idealnie dopasowana do silnika! Jedyny minus (przynajmniej dla mojej dziewczyny) gdy się dodaje gazu lewarek lekko drgnie w tył gdy się odejmnie idzie do przodu! Mi to nie przeszkadza ale jak kto woli! Mam już 2 clio i wiem że to normalka a nie żadna usterka!
Autko seryjnie pod tym kontem dość dobrze wykonane (moje zostało troszeczke zmodyfikowane)! Zawieszenie w miarę sztywne! Znakomicie i pewnie się prowadzi!
Dzielone lusterko boczne kierowcy wąskie słupki duża szyba z tyłu mi niczego więcej do szczęscia nie potrzeba!
W Clio szybko robi się ciepło szyby nie parują jeśli ktoś ma klime to i przez lato można przyjemnie podróżować! :)
Z przodu ok! W 3 drzwiowej wersji genialnie rozwiązane fotele! Troche mało miejsca z tyłu ale za to wcale nie aż tak malutki bagażnik!
Diesla w środku nie słychać! W porównaniu np w WW z tych lat to ideał! Troszeczke z tyłu słychać zimówki i wszystko to co się odbija od nadkoli! Po za tym jak najbardziej pozytywnie!
Na trasie przy spokojnej jeździe 3,8 przy max szaleństwach 6,4! Wg mnie względem osiągów rewelacjia!
Cena nie jest wyska co do jakości! Ja kupiłem drugiego Diesla z w miarę pewnej ręki (auta nie były kąbinowane tylko po to żeby jeżdziły lecz naprawde były zadbane) i nie mam żadnych powodów do tego żeby narzekać!
Drobiazgami w tym przypadku moge nazzwać tylko i wyłącznie rzeczy które się zurzywają przy normalnym urzytkowaniu samochodu! od 115tyś do 165tyś wymieniłem jedynie: Gałki kierownicze 125tyś łożysko tył 140+ szczęki hamulcowe! Przy 160 tyś amortyzatory tył! Wszystkie częsci prócz szczęk były od nowości(wszędzie były numerki i znaczki renault)
Pierwsze Clio od 115tyś do 165tyś km brak jakiejkolwiek większej usterki! Jedynie kosmetyka!!!!!!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 65KM 48kW [l/100km]

5,1