Ocena kierowcy - Renault Clio II Hatchback

lipszu, 12 lat temu
Silnik 1.5 dCi 65KM 48kW
Rok produkcji 2002
Renault Clio II Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Fajne małe autko, nieźle wygląda, całkiem fajnie jeździ.
Jak na diesla cichy, jednak bardzo delikatny, trzeba uważać na paliwo, z powodu wtrysków siemensa. Ogólnie jak na tak małą moc całkiem żwawy silniczek ( a może poprzedni właściciel zrobił chipa :D ).
Normalna skrzynia, czasami się zdarza, że nie chce się wbić 3, ale to pewnie już wina jakiegoś tam zużycia po takim przebiegu.
Wg mnie prowadzi się prawie jak mały gokart :D
Ogólna widoczność dobra, jedynie do tyłu przy podniesionych zagłówkach mało widać przez tylną szybę.
Mały samochodzik, więc nie ma gdzie chować przełączników, więc wszystko jest pod ręką. Tylko te składanie i przesuwanie foteli w 3 drzwiowej wersji :)
Klimy nie mam, więc nic o niej nie napiszę, a z ogrzewaniem słabo w moim egzemplarzu, no, ale mam cieknącą nagrzewnicę, więc może to jest tego powodem.
Z przodu miejsca wystarczy, ale z tyłu dla wyższych osób, przy wysokim kierowcy będzie ciasno, no ale to jest mały miejski samochód.
W moim po wygłuszeniu drzwi prawie doskonałe :D Silnik w tym aucie też nie hałasuje wewnątrz, jak traktor, więc z tym też nie jest źle.
Spala chyba więcej powietrza, niż ropy. Napraw jak na razie, nie miałem poważnych, ceny części na znośnym poziomie, ale gorzej niż z VW.
Najtańszy to on nie jest.
Samochód, który lubi pokazywać rogi, ja uważam, że po prostu ma humory. Lubią się psuć małe drobiazgi, np. przycisk od awaryjnych.
Jak na razie dobrze, ale nie chcę zapeszać, nic poważnego się nie stało.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 65KM 48kW [l/100km]

6,3