Ocena kierowcy - Renault Clio II Storia

Wojtek, 12 lat temu
Silnik 1.5 dCi 68KM 50kW
Rok produkcji 2006
Renault Clio II Storia 1.5 dCi 68KM 50kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Na podstawie mojej rocznej eksploatacji Renault Clio Storii 1,5 DCI mogę stwierdzić, iż jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem tego autka. Zgodnie z zaleceniami producenta w ASO powymieniałem rozrząd, wszystkie płyny i filtry, a także pasek osprzętu. Ponadto dla własnego komfortu, również w ASO wymieniłem końcówki drążków kierowniczych na LEMFÖRDER z regulacją zbieżności. Obecnie autko spisuje się jak nowe i jestem bardzo zadowolonym jego posiadaczem. Polecam Wszystkim!
Wspaniałe Auto!
Rewelacyjny silnik, bardzo elastyczny, cichy i ekonomiczny.
Bez najmniejszych zastrzeżeń nawet przy temperaturach -20 Stopni Celsjusza precyzyjna i z dobrą długością skoku między biegami. Jedyne zastrzeżenia mam do pedału sprzęgła, trzeba przyzwyczaić się, bo jest dość wysoko posadowione.
Świetnie spisuje się w zakrętach, zwłaszcza latem na oponach Michelin.
Doskonała widoczność
Mimo upływu lat sylwetka wciąż aktualna i może się podobać, prezentuje się ładnie, gdyż kształt ciekawie opada.
Ogrzewanie bezbłędne, szybo się nagrzewa, jednak za wentylacje obniżyłem notę, a to dlatego, że nie ma uchylnych tylnych szyb w wersji 3 drzwiowej.
Pozycja dla kierowcy i pasażera wzorowa, miejsca jak w dużo większym aucie. Na tylnej kanapie miejsca nie za wiele dla osoby o wzroście przekraczającym 180 cm.
Wytłumienie dźwięków zwłaszcza płynących z silnika na bardzo wysokim poziomie.
Autko kupiłem, aby jeździć oszczędnie i łatwo parkować w dużych aglomeracjach. Obawiałem się braku osiągów i awaryjności. Przewyższyło moje najśmielsze oczekiwania, jest niezwykle elastyczny, ładnie pracuje, niezawodny, zwinny, jak trzeba, to i potrafi pokazać "pazura", a przy tym oszczędny. Najlepszy zakup mojego życia!
Szukałem kilka miesięcy małego, zwinnego, miejskiego auta wśród Opli Corsa C, które mocno mnie rozczarowały, brakiem książek serwisowych. Clio tańsze, a jakość pod wieloma względami bez porównania wyższa niż w Oplu, zwłaszcza silnik.
Przez okres rocznej eksploatacji jedynie spaliła się żarówka świateł pozycyjnych.
Nie wystąpiły

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 68KM 50kW [l/100km]