Lista ocen Renault Clio III (30) - Karoseria

Na liście zabraknie 292 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pszemeg771
Hatchback 3d Phase II 1.2 TCe 16v 100KM 74kW
Plastikowe zderzaki, plastikowe błotniki, reszta jest ocynkowana i całkiem przyzwoicie zabezpieczona antykorozyjnie. Mój egzemplarz ma 10 lat i wygląda absolutnie jak nowy. Jestem pod wrażeniem, nawet w miejscach gdzie odprysł lakier widać ocynk z którym nic złego się nie dzieje. Jedyny minus na który należy zwrócić uwagę to metalowa belka pod chłodnicą, jest to element wymienny na 4śrubach - lubi sobie zgnić bo jego kształt sprzyja zbieraniu...
~Łukasz
Hatchback 5d 1.4 i 16V 98KM 72kW
Zabezpieczenie antykorozyjne jest bardzo dobre. Auto ma już te 13 lat i jest super. W dawnym samochodzie Megane I były spore problemy z ogniskami korozji, szczególnie na przednich błotnikach. W tym modelu takiego problemu nie zaznamy ponieważ błotniki przednie są z tworzywa sztucznego, z czego bardzo się cieszę. Wg mnie im więcej karoserii byłoby z tego tworzywa, tym mniej zmartwień dla naszych rodaków, po śnieżnej zimie i gromadzie soli.
~Kamilloski
Hatchback 5d 1.2 i 16V 75KM 55kW
Karoseria przyjemna dla oka lecz nie powala ale jest duzo nowoczesniejsza niz kinkuretnow auta ktore wychodzily nawet 5 lat od produkcji Clio III. Oplywowe ksztalty i zaczerpnięty wygląd z F1 nawiązuje trochę stylistyką do tego sportu. Lakiem ma dość cienka powloke ale za to karoseria jest bardzo dobrze zabezpieczona przed rdza. Foremne auto do zaparkowania wszedzie. Wygodne klamki zewnetrze do otwierania drzwi.
~Przemysław
Hatchback 3d Phase II 1.5 dCi 75KM 55kW
Do niczego nie można się przyczepić. Rudej myślę to to długo nie zobaczy. Przedni zderzak plastikowy (właściwie to nie zderzak tylko cały zintegrowany przód) obniża cenę jego wymiany przy jakiejś ewentualnej obierce, czy nawet większym wgnieceniu. Jedyna wada to biały kolor i to, że wszystkie odpryski zarysowania czy zabrudzenia wyraźnie widać, ale to wina mojego wyboru a nie auta, także 5 gwiazdek
~suwalki1211
Grandtour 1.2 TCE 101KM 74kW
Niestety plastikowe elementy typu zderzaki, czy ciemne plastiki tracą nieco swój kolor z upływem lat. Nie przeszkadza to w użytkowaniu, jednak patrząc pod odpowiednim kątem można mieć wrażenie, że jest to inny kolor. W praktyce te egzemplarze, których kolor zderzaków jest identyczny jak reszta mają za sobą jakieś przygody.
~Włodek
Hatchback 5d 2.0 16V 140KM 103kW
Male ale pojemne, sztywność nadwozia tez ok, korozji żadnej. Natomiast wnętrze... Typowe dla renault, plastiki jak z bazaru, jakość materiałów kiepska, szybko się zużywają
~mhr
Hatchback 5d Phase II 1.2 16v 75KM 55kW
Przy 2 spotkaniach ze słupami i lekkiej obcierce mogę powiedzieć tyle że samoczynnie lakier jest bardzo trwały jednak przy delikatnych uszkodzeniach kruszy się.
~deckard
Sport 2.0 i 16V 197KM 145kW
brak jakichkowiek oznak korozji. Po przyjrzeniu widoczne niewielkie zarysowania powłoki lakierniczej. Z dalszej odległości wciąż wygląda jakby niedawno wyjechał z fabryki
~Marek
Hatchback 5d 1.5 dCi 68KM 50kW
Powiedzmy, że samochód po 13 latach się nie rozleciał. Ale coś dziwnego dzieje się przy połączeniu tylnego zderzaka z resztą. Strasznie odstaje i można go ręka oderwać.
~GRZEGORZ
Hatchback 3d 1.5 dCi 106KM 78kW
Sztywne, jest ocynk, część elementów plastik lub aluminium (maska). Jak na takie małe auto bardzo pojemne. Ciekawostka - do bagażnika wchodzą 4 opony w pionie.