Ocena kierowcy - Renault Clio IV Grandtour Facelifting

Waw123, 5 lat temu
Silnik 0.9 TCe 76KM 56kW
Rok produkcji 2018
Renault Clio IV Grandtour Facelifting 0.9 TCe 76KM 56kW 2018-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : oszczędność
Inne : Jak narazie brak
Renault Clio Grandtour z 76 konnym silnikiem 0,9Tce Winter Edition zaskoczył mnie pozytywnie. Za cenę 49tys zł otrzymałem auto bardzo oszczędne w przepięknym kolorze Red Flame. Mimo to iż po złożeniu zamówienia obawiałem się tego że popełniłem błąd pierwszych kilka tygodni z tym samochodem rozwiało moje obawy.
Najbardziej co mnie zaskoczyło to silnik bardzo oszczędny jeżeli starasz się nie przekraczać 2500rpm, wiadomo też że gdy załączy się turbina to spalanie wzrośnie ale jak narazie jest ono na przyzwoitym poziomie. 76KM to mało jeżeli ktoś lubi szaleć na drodze, ale wystarczająco po redukcji biegu aby wyprzedzić jakąś ciężarówkę lub osobówkę.
5 biegów dla niektórych to za mało, dla mnie wystarczająco . Rzadko kiedy będę jeździł tym autem drogami szybkiego ruch więc ten 6 bieg za bardzo się nie przyda a na drogach krajowych duża liczba ciężarówek skutecznie poskramia apetyt na szybką jazdę.
bardzo przyjemnie się prowadzi , nie kupowałem bmw więc też nie mam takich oczekiwań względem tego auta
W samochodzie użyto plastikowe błotniki .
Widoczność do przodu bez zarzutu, natomiast do tyłu jest trochę gorzej i w tym przypadku przydają się czujniki parkowania
Brak normalnych uchwytów na napoje. a poza tym nie mam się do czego przyczepić Bardzo duży bagażnik 443l jak na tak małe auto
Klimatyzacja w manualu daje radę
Kierowca i pasażer I rzędu mają wystarczającą ilość miejsca, Regulacja wysokości fotela kierowcy bardzo dobra , przednie fotele bardzo wygodne po 300 km nie narzekałem na ból kręgosłupa . W tylnim rzędzie podobno jest trochę gorzej, ale niestety nie miałem okazji tam dłużej posiedzieć, więc nie powinienem się na ten temat wypowiadać.
do 90km/h jest ok powyżej 120km/h głośno i z tego powodu też nie przekraczam tej prędkość chyba że muszę akurat kogoś wyprzedzić, a le to już na drodze ekspresowej czy autostradzie
Od tak taniego samochodu nie powinniśmy mieć zbyt wielu oczekiwań, a mimo to samochód prawie codziennie mnie pozytywnie zaskakuje jak nie pojemnością bagażnika to wygodą czy spalaniem. Uważam, że stosunek jakość do ceny jest naprawdę na wysokim poziomie.
usterek brak
Usterek brak