Ocena kierowcy - Renault Clio IV Grandtour Facelifting

Kamil, 3 lata temu
Silnik 1.5 Energy dCi 90KM 66kW
Rok produkcji 2016
Renault Clio IV Grandtour Facelifting 1.5 Energy dCi 90KM 66kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
tanie, dynamiczne i ekonomiczne auto za przyzwoitą cenę
ekonomiczny, bezawaryjny, tani w eksploatacji i obsłudze
ok, choć kultura przeniesienia napędu (sprzęgło) mogłaby być lepsza
bez uwag, olbrzymi wybór zamienników dobrej jakości w niskich cenach
przestronne wnętrze niezła stylistyka
ok
auto zimą długo się nagrzewa, silnik nagrzewnicy wydaje czasami dziwne dźwięki (miałem tak samo przy megane III, capturze i teraz przy clio IV)
przestronne wnętrze, wystarczająca ilość miejsca dla 4 dorosłych osób, nie wiem tylko po co dodatkowa półka w bagażniku zamontowana ok 12 cm. nad podłogą... zbędna rzecz zabierająca miejsce w kilku innych autach tez taki wynalazek miałem... cóż... widocznie taka moda....
pow. 120 km/h trochę szumi w kabinie
ASO omijać z daleka, bardzo duży wybór części zamiennych renomowanych marek w rozsądnych cenach, olej wymieniać co 15 tyś. km. a nie jak ASO zaleca co 30 tyś.
tanie, dynamiczne i ekonomiczne auto za przyzwoitą cenę, standardowe wyposażenie znacznie przewyższa VW czy Skodę gdzie za każdą duperelę każą dopłacać krocie
brak jakichkolwiek usterek, w tej wersji silnikowej miałem już: Megane III polift (2014r.), 130 tyś. km. Twingo II polift (2013r.), 170 tyś. km. Captur (2016r.), 90 tyś. km. Grand Scenic IV (2017r.) 70 tyś. km. każdym zrobiłem od 50 do 100 tyś km. nie miałem ŻADNYCH usterek (nawet żarówki nie wymieniałem...), tylko regularna obsługa i wymiana oleju co 15 tyś. km. (a nie jak ASO każe co 30 tyś.) i autko odwdzięczy się długą i przyjemną eksploatacją

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 Energy dCi 90KM 66kW [l/100km]

Renault Clio IV Grandtour Facelifting