Ocena kierowcy - Renault Clio IV Grandtour

Silnik 0.9 TCe 90KM 66kW
Rok produkcji 2015
Renault Clio IV Grandtour  0.9 TCe 90KM 66kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Auto świetnie się prowadzi
Nie można niczego złego napisać jeśli jest się zadowolonym z pojazdu. Praktyczne, moim zdaniem wyróżniające się na drodze. Posiada własny niepowtarzalny styl. Ekonomiczne. W ciągu 2 lat od nowości do tej pory bezawaryjne. Świetne jak tę klasę samochodu wyposażenie.
Silnik dynamiczny. Jeśli się chce potrafi być ekonomiczny. Ja akurat jeżdżę średnio dynamicznie. Komputer wskazuje średnie spalanie 6,3. Nie daję maksymalnej oceny gdyż brzmienie silnika nie jest doskonałe. Wyczuwa się delikatne wibracje aczkolwiek mi to nie przeszkadza.
Wbrew obiegowym opiniom biegi wskakują precyzyjnie. Nie zauważyłem żadnego haczenia jak niektórzy twierdzą. Nie mam zastrzeżeń
Świetnie się prowadzi. Zwrotny, trzyma się drogi. Zawieszenie dostrojone optymalnie pomiędzy sztywnym a komfortowym. Nie dochodzą żadne stuki. Przeglądy ASO do tej pory nie wykazały żadnych uszkodzeń.
Niektórzy twierdzą, że do tyłu jest słaba widoczność. Bez przesady. Dla mnie jest całkowicie ok. Można na upartego czepiać się faktu, że słupki przy szybie przedniej są grube ale do tego trzeba być już niezłym marudą. W końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze.
Jest całkiem fajnie. Nie daję maksymalnej oceny ze względu na budowę uchwytów wewnętrznych do drzwi. Są poziome. Mnie akurat nie specjalnie mi to odpowiada. Niewygodnie otwiera się drzwi tylne od strony zewnętrznej. Klamki ze względu na stylistykę są usytuowane na wysokości tylnych szyb bocznych. Trzeba dłonie układać pionowo aby je otworzyć.
Klimatyzacja działa bez zastrzeżeń. Otwory wentylacyjne są w odpowiednich miejscach. Ogrzewanie sprawdza się zimą. Trudno się czepiać. Może mógłby się szybciej rozgrzewać ale nic przecież nie jest idealne.
Jak na wymiary i klasę auta jest naprawdę świetnie. Oczywiście podróż w dłuższą trasę 5 dorosłych osób nie będzie komfortowa. w końcu to jest samochód miejski.
Nie jest źle. Do prędkości 135 km/h jest w miarę cicho. Nie dałem maksymalnej oceny gdyż mój poprzedni samochód Peugeot 207 SW był w mojej subiektywnej ocenie cichszy.
Jest fantastycznie! Niskie spalanie, brak awarii, w mojej ocenie niskie koszty serwisowania w ASO. Przegląd po 2 latach użytkowania z wymianą oleju, filtru oleju i przeciwpyłkowego w ASO Renault został wyceniony na kwotę 771zł.
Za cenę nowego samochodu 58250zł w 2015r. otrzymało się samochód stylowy o świetnym wyposażeniu. Czy inne samochody miejskie zawsze posiadają system bezkluczykowy, czujnik świateł zmierzchu, światła przeciwmgielne, tempomat, ogranicznik prędkości, wyświetlacz 7 cali, nawigację, światła ledowe do jazdy dziennej, alufelgi, czujniki cofania, alarm, system ruszania pod górę, umowę serwisową przedłużającą gwarancję do 5 lat i wiele innych o których w tej chwili zapomniałem.
Minęło dwa lata użytkowania i nie wystąpiły żadne usterki. Raz się zdarzył, iż nie można było otworzyć pokrywy wlewu paliwa ale stało się to po myciu samochodu myjką ciśnieniową i po wyschnięciu wszystko powróciło do normy. Problem więcej się nie powtórzył.
Nie można wystawić innej oceny gdyż po prostu nie było zadnej awarii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 TCe 90KM 66kW [l/100km]

5,9