Ocena kierowcy - Renault Clio IV Hatchback 5d Facelifting

Konrad, 6 lat temu
Silnik 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Rok produkcji 2017
Renault Clio IV Hatchback 5d Facelifting 0.9 Energy TCe 90KM 66kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Tylna wycieraczka zaskoczyła mnie na minus. Wystarczy przetrzeć przednią szybę raz, wrzucić wsteczny a tylna wycieraczka będzie cały czas pracować.
Auto jest bardzo okej, tylko nie z tym silnikiem. Fajnie wyprofilowana kierownica, bardzo wygodne fotele. Przestronne jak na tak małe auto. Kupiłbym to auto ponownie, ale na pewno nie z tym silnikiem.
Ten silnik to niestety dla mnie najsłabszy punkt. Jest dużo gorszy niż 1.0 Ecoboost, którego posiadam. Ma słaby dół, więc trzeba go podkręcić przy ruszaniu. Na 5-tce praktycznie zero przyspieszenia. W cztery dorosłe osoby to już w ogóle nie ma jazdy. Na początku czuć było wibrację, na szczęście po kilku tysiącach km wibracje ustały. Polecam dopłacić 2600 pln do 1,2 Tce (bo tyle wynosi dopłata, jeżeli weźmiemy koło zapasowe).
Precyzyjna, nie ma problemu z żadnym przełożeniem.
Nie jest to Ford, ale samochód reaguje na lekki ruch kierownicą. Wspomaganie nie jest też tak silne jak to miało w wersji przed liftingiem.
Mała tylna szybka.
Wsiadasz i nie musisz czytać instrukcji, wszystko jest czytelne.
Jest problem z odparowywaniem szyb, jak na zewnątrz jest wilgotno.
Jestem wysoki i dla mnie jak na tą klasę jest na prawdę okej.
Silnika nie słychać. Renault poskąpiło na uszczelkach. Zobaczymy czy dołożenie uszczelek coś poprawi, być może będzie trzeba wygłuszyć drzwi. Ale najważniejsze że nie słychać silnika, jak ma to miejsce w wersji 1.2 75 KM.
Brak.
Również brak.