Ocena kierowcy - Renault Espace IV Van

RENOfan, 6 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Renault Espace IV Van 2.0 i 16V 140KM 103kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Auto niesamowicie wygodne i stabilne nawet przy wysokich prędkościach dobrze się sprawdza
Silnik : Bałem się że będzie za słaby ale w porównaniu do Sharana 2.0 PB to dzikus no i nie bierze oleju jak VW
Jestem szczęśliwym właścicielem Renault Espace 2.0 16v PB+Gaz. Nie stałem się właścicielem Espace przez przypadek. Szukałem auta bezpiecznego zapewniającego wysoki komfort podróży które jednocześnie będzie tanie w eksploatacji i serwisowaniu, poza tym Espace 2,0t od kilku dobrych lat ma mój szwagier więc nie była to jakaś wielka nie wiadoma. Ocena jest maksymalna co nie oznacza tego że ze świateł wyprzedzimy Ferrari albo przejedziemy większe błocko niż UAZ. Po prostu dałem taką ocenę ponieważ auto całkowicie spełnia moje oczekiwania. Dla dociekliwych dodam jeszcze że posiadam model po pierwszym lifcie w którym została podobno poprawiona elektryka
Silnik dobrze sobie radzi z tym ciężkim autem, wielki szacun dla Renault że śmiga na gazie. Szukałem wersji 2,0Turbo ale wyszło jak wyszło i mam bez T. Zaleta jest taka że gdyby kiedyś przytrafiła się poważna awaria to 16v kosztuje używany 1000 zł a z Turbo 4000 więc jak zwykle coś za coś. Plusy silnika to bezawaryjność wysoka wytrzymałość pomimo gazu niskie ceny części. Wada? chyba tylko dźwięk silnika na wysokich obrotach który bardziej pasuje do rajdówki niż do vana ale mi się podoba
Chodzi normalnie ma 6 biegów w przód+wsteczny. 6 mogła by być trochę dłuższa przy prędkości 135km/h silnik kręci 3500obr/min wydaje mi się że dał by sobie radę gdyby przy tej prędkości miał np 3000 obr/min i może w baku by wtedy więcej zostało
Bardzo wygodny i zadziwiająco dobrze się prowadzi na szybkich łukach. Wbrew opinią maniaków VW dosyć trwały ( trwalszy niż w sharanie wiem z doświadczenia) . Zawieszenie bardzo proste więc tanie w naprawach
Karosa jest z aluminium i kompozytów więc nie rdzewieje i za te pieniądze nie kupicie bezpieczniejszego auta, czy można chcieć czegoś więcej tak tanich części w przypadku małej stłuczki i tak też jest
bardzo dobra, siedzimy wysoko dużo przeszklonej powierzchni plus czujniki
4 schowki w samej desce rozdzielczej 7 miejsc lub mega bagażnik (tylne fotele na szynach które można przesuwać obracać i wyciągać) nawiewy klimatronika nawet w bagażniku roletki w drzwiach gdy chcemy ukryć się przed słońcem tu chyba nikt nie ma szans z Espace
Taka przestrzeń w środku szybko się nie nagrzewa więc trzeba chwili żeby w zimę było cieplutko chłodzi bardzo dobrze
i co ja tu mogę napisać? Prawda jest taka że jak się pojeździ dużym Vanem i nie ważne czy to będzie ford chrysler vw czy Renówka to później Passat kombi w środku jest małym pierdziułkiem
W czasie normalnej jazdy silnika ani zawieszenia nie słychać, na autostradzie też ok, Espace ma podwójne uszczelki w drzwiach które dobrze wyciszają szumy powietrza przy wyższych prędkościach
Auto w spokojnej trasie spala 9 litrów gazu, na autostradzie 2 litry więcej średnio też około 11. Zawieszenie tanie, częsci eksploatacyjne tanie awaryjność jak na razie mnie omija szerokim łukiem
Za te pieniądze nie znajdziecie lepszego używanego auta. Stosunek Ceny zakupu i utrzymania do tego co dostajemy jest bezkonkurencyjny
Pedał sprzęgła czasami w zimę popiskuje przy wciskaniu, padło mi radio, w jednej karcie popsuł się przycisk otwierający auto
Nie wystąpiły, ale wielu powodów do zmartwień nie ma bo mechanicznie to proste auto na spawdzonych podzespołach

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 140KM 103kW [l/100km]

9,5