Ocena kierowcy - Renault Espace IV Van

Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: 5 lat
Renault Espace IV Van 2.0 i 16V 140KM 103kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Karoseria : Mega przestrzeń i wygoda + za bezpieczeństwo
Silnik : Bardzo trwały wystarczająco dynamiczny i oszczędny biorąc pod uwagę masę auta
Dla mnie super, czytajcie całą ocenę bo nie będę powtarzał :)
Silnik bardzo dobrze sprawuje się na gazie i jak na swoją moc i wagę auta jest zaskakująco dynamiczne. W mieście żeby było dynamicznie trzeba go kręcić tak do minimum 3500 żeby po zmianie biegu na wyższy silnik miał 2500 obr/min wtedy jeździmy bez kompleksów. Na trasie idealna prędkość podróżna to tak 120-135 km/h poniżej tej prędkości silnik ma zbyt niskie obroty na 6 biegu by auto było dynamiczne i przy wyprzedzaniu trzeba redukować za to jest bardzo cicho, powyżej tej prędkości silnik zaczyna hałasować, można utrzymywać stałą prędkość na poziomie 140-150 km/h bez problemu ale wtedy podróż nie przebiega już w ciszy silnik daje o sobie znać. 2.0T jeździ lepiej ale trochę więcej pali więc mi pasuje tak jak jest
Czasami haczy przy zimnym silniku i jedynka wchodzi z oporem poza tym wszystko ok, dobrze dobrane przełożenia
To jest rodzinny VAN jest przyjemnie miękko, nie czuć dziur ale prowadzi się bardzo pewnie nawet przy wysokich prędkościach i nagłych manewrach. Bardzo bezpieczny układ jezdny, mam raczej ofensywny szybki styl jazdy i nigdy Espace mnie nie wystraszył swoim zachowaniem na drodze
Brak rdzy, podobno bardzo bezpieczny, ale wolę nie sprawdzać na własnej skórze
Jak bym siedział w akwarium
Nie znam żadnych minusów, wszystko pod ręką masa schowków, duże kieszenie w drzwiach gdzie są wydzielone miejsca na butelkę 1.5L, rozkładane stoliki dla pasażerów, 7 miejsc
w zimie przy mrozach jak się od razu ruszy to na ciepło będziemy czekać z 2-3 kilometry, jak auto postoi chwilę i pochodzi to ciepło się robi o wiele szybciej, klima działa super nie ma problemu ze schłodzeniem auta nawet przy 35 stopniach
Co tu pisać, niesamowite wygodne ogromne przednie siedzenia z regulowanymi podłokietnikami i szerokim zakresem regulacji, czasami spędzam dziennie w nich 10 godzin i nic mnie nie boli, nie jestem zmęczony. tylne siedzenia można też regulować odsuwać przysuwać regulować oparcie zamiast trzech wsadzić 2 i jest masa miejsca. W bagażniku fotele są identyczne jak w 2 rzędzie tak że wszędzie jedzie się tak samo wygodnie wszędzie jest doprowadzona klima a nie jak w innych vanach. Podoba mi się dużo aut z wyglądu ale to mija jak tylko do nich wsiądę bo po Espace w środku wszystkie są beznadziejne nie przemyślane i ciasne
Bardzo dobrze przy 80-110 km/h cisza niesamowita powyżej 140 silnik wchodzi na 3750 obr/min i zaczyna być już głównym graczem jeżeli chodzi o hałas
Oczywiście auto pali więcej niż Polo, opony są droższe niż do punto ceny części są podobne :) dziś już się nie robi tak dużych aut tak tanich w eksploatacji to że śmigają bez problemów na gazie to mega plus bo diesel jest droższy w eksploatacji. W trasie na drodze krajowej z przejazdami przez małe wioski i miasteczka spalanie potrafi spaść poniżej 9 LPG na eskach autostradach jak się jedzie w okolicy 100km/h pali poniżej 10 LPG jak się jedzie 120 km/h pali około 11 LPG 135 km/h pali około 12 LPG nigdy nie spalił mi więcej niż 12.5 LPG
W tej cenie nie ma auta które więcej oferuje, nie ważne czy priorytetem jest dla ciebie bezpieczeństwo czy przestrzeń czy komfort za te pieniądze nigdzie nie dostaniesz więcej
Zrobiłem już tym autem 125 000 km w sumie mój ma już nalatane ponad 230 000km, raz wymieniłem drążki kierownicze i łączniki stabilizatorów, klocki hamulcowe przód tył jedną żarówkę, zero problemów z elektroniką
Całkowity brak poważnych usterek, co 10 000 km wymieniam olej i świece, ważne by przy wymianie rozrządu wymienić koło pasowe i pasek wielorolkowy bo ich awarie mogą zerwać rozrząd

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 140KM 103kW [l/100km]

10,5