Lista ocen Renault Espace V (38) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ms007
Van 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
Dramat, Dramat i jeszcze raz dramat. Rownolegle z Espace użytkowałem Passata DSG i powiem tak: Skrzynia Renault obok DSG nawet nie leżała. Niby dwusprzęgłowa, a jeździłem automatami hydraulicznymi, które sprawiej zmieniały biegi. Mój egzemplarz (podobnie jak auta z lat 2015-2017) posiadał wadę fabryczną. Serwis nieudolnie próbował ją usunąć w ramach napraw gwarancyjnych. Potem przekonywali mnie, że już jest ok i gwizdy podczas...
~UserX
Van 1.8 Energy TCe 225KM 165kW
Przy bardzo spokojnej jeździe jest idealna. Zmienia biegi niezauważalnie, jest płynna i dobrze dostosowuje się do stylu jazdy i terenu, np. do wzniesień i zjazdów. Ale ma też problemy - w trybie Comfort zamula przy ruszaniu, w każdym trybie mocno szarpie przy bardzo niskich prędkościach przy jeździe w korkach, w trybie Sport przeciąga biegi bez zbytniego sensu. Poza tym po roku i ok 45 tys km przebiegu zaczęła szarpać jeszcze mocniej w...
~Jacek
Van 1.6 Energy dCi 160KM 118kW
To automat a w zasadzie robot. Sam samochód to nie wyścigówka a wygodny pojazd na trasy. Skrzynia temu sprzyja. Ustawienie w tryb sport nie zmieni go w demona drogi. Za to przy spokojnej jeździe autostradowej to sama przyjemność. Na dowód napisze że do tej pory 1000 km autostradami państw zachodnich było dla mnie wartością graniczną. Tym samochodem zrobiłem "na krechę" jednego dnia ponad 1300 i dałbym rade jeszcze 200 przy podobnym zmęczeniu...
~Pciuch
Van 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
Skrzynia jest zestrojona bardzo dobrze, przełożenia są płynne i pasażerowie w ogóle nie zauważają zmiany biegu. Korzystam głównie z ustawień w trybie Neutral. EDIT: Na gwarancji z powodu pisków i szarpnięć wymienione zostały już sprzęgła a następnie cała skrzynia. Zobaczymy co dalej ale problem jest ze wszystkimi Getragowymi skrzyniami używanymi przez Renault w Megane, Talismanie i Espace - EDC7.
~jerzy
Van 1.6 Energy dCi 130KM 96kW
W tym akurat miejscu musze powiedzieć że najsłabszym elementem tego samochodu jest manualna skrzynia biegów. Nie jest precyzyjna i zmiana biegów w tym doskonale wyciszonym wnętrzu jest wyraźnie słyszalna. Trochę to razi ale prawdopodobnie Renault nastawia się na automatyczne skrzynie.
~Ryszard
Van 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
7-stopniowa, dwusprzęgłowa skrzynia bardzo dobrze współpracuje z silnikiem. Możliwość wybrania trybu jazdy jest bardzo dobrym pomysłem. Tryb eco mułowaty ale za to tryb sport czyni z autka narowistego konia. Tryb normal i comfort dobre do codziennej jazdy.
~Andrzej
Van 1.6 Energy dCi 160KM 118kW
nie jest demonem szybkości zmiany biegów ale dla tego typu samochodu jest ok , biegi zmienia miękko i wtedy kiedy trzeba (moment zmiany na wyższy zależy od tego jak się ustawi tryb czy na sport neutral czy komfort)
~Bob
Van 1.8 Energy TCe 225KM 165kW
7 biegów, dwusprzęgłowa. Jest bardzo dobrze. Biegi zmienia płynnie i nieodczuwalnie. Oczywiście przy wciśnieciu gazu do dechy, czuć zmiany. Fajna dźwignia zmiany biegów i sposób jej używania.
~Adam 555
Van 1.6 Energy dCi 160KM 118kW
Dość płynna zmiana biegów, w trybie sport ładnie dohamowuje silnikiem i szybko zmienia. Jedyny mankament to gwałtowne zrywanie ,,sprzęgła” przy próbie delikatnego ruszenia.
~Artur Jasion
Van 1.6 Energy dCi 160KM 118kW
Mokre sprzęgła to gwarancja długowieczności , denerwuje oprogramowanie które obcina moment obrotowy na pierwszym biegu i w zakrętach ,poza tym zmienia biegi niewyczuwalnie i szybko .