Lista ocen Renault Espace V (33) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pciuch
Van 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
Wentylacja i ogrzewanie są niestety sterowane przez system R-Link 2 i co za tym idzie są powiązane z jego stabilnością oraz rzadziej używane opcje są do wybrania tylko z tabletu. Bezpośredni dostęp jest do: regulacji temperatury (kierowca/pasażer), tryb auto, tryb widoczność z podgrzewaniem przedniej szyby, podgrzewanie tylnej szyby/lusterek. Tryb półautomatyczny - regulacja siły nawiewu, podział szyba/centralne/nogi oraz włączenie/wyłączenie...
~Andrzej
Van 1.6 Energy dCi 160KM 118kW
Zimą na ustawieniu auto kiedy wszystko regulujemy pokrętłami temperatury jest ok Latem - jak włączymy klimę na auto i ust temp np na 20 stopni to wali huragan z wylotów prosto na głowę i nie można ustawić by działały wszystkie wyloty ,możemy sobie wybrać tylko 2 z 3 i jak ręcznie włączymy te skierowane na szybę i nogi to... wyłącza się tryb auto Niestety nie słyszeli o czymś takim jak bezprzeciągowa klimatyzacja Brak niezależnej...
~UserX
Van 1.8 Energy TCe 225KM 165kW
Szału nie ma, d... nie urywa. Głównie klima- jestem pod tym względem wymagający i lubię jak w aucie jest mocno chłodno. Ale w Espace o to trudno. Byłem w serwisie, myśląc że to awaria ale usłyszałem moje ulubione "ten typ tak ma". Generalnie - schładza wnętrze dość powoli i niezbyt wydajnie. Mojej żonie to nie przeszkadza ale ja czuję różnicę w stosunku np, do aut z grupy VW. Co do ogrzewania to bez zastrzeżeń. Ponieważ to benzyna to szybko...
~Krakus
Van 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
Z jednej strony ogrzewa i chłodzi bardzo równomiernie więc duży plus. Z drugiej strony aby nie parowała wewnątrz przednia szyba, musi być włączona klimatyzacja. Gdy jest włączona klimatyzacja, szyba paruje od zewnątrz. Cyrk odrywający uwagę od prowadzenia auta trwa w najlepsze. W ASO stwierdzili, że tak ma być bo cytuję " tak działa różnica ciśnień pomiędzy kabiną a warunkami na zewnątrz". Ciężko uwierzyć w to co usłyszałem.
~Bob
Van 1.8 Energy TCe 225KM 165kW
Działa dobrze, chociaż dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji jest niewygodny i trudny do obsługi podczas jazdy. Podstawowe zmiany temperatury wprowadzamy z pomocą manualnych pokręteł, funkcja auto czy odszranianie też, więc ok. Ale jak już chcemy z funkcji auto przejść coś bardziej konkretnego, np ogrzać bardzie stopy to trzeba się męczyć.
~Jacek
Van 1.6 Energy dCi 160KM 118kW
Polecam modele z trzecią strefą klimatyzacji. Latem wychładza rewelacyjnie. Czasami automatyka wentylatorów za słabo przewietrza lecz korekcja jednym dotknięciem na panelu nikomu nie szkodzi. Rewelacyjny system ogrzewania przedniej szyby rodem z Forda. Pisze rewelacyjny bo na mrozie max 2-3 minuty i szyba bez drapania jest czysta.
~Ryszard
Van 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
Wentylacja źle pomyślana. Przy dużej wilgotności szyby parują, żeby pare usunąć trzeba grzebać w ustawieniach tabletu. Ogrzewanie elektryczne przedniej szyby wymusza ustawienie wentylatora nadmuchu na max. hałas i zimne powietrze na twarz powodują duży dyskomfort. Klimatyzacja 3-strefowa zatem pewnie da radę.
~Uzytkownik
Van 2.0 Blue dCi 200KM 147kW
Ostatnio przy duzych deszczach paruja szyby. W trybue auto nie wlacza sie automatycznie klima w takim przypadku-dziwne. Z tylu zaczyna wiac zimnym powoetrzem po nogach zanim auto niewystarczajaco jest nagrzane.Ogrzewana kierownica tylko w polowie obwodu to zart.
~Jacek
Van 1.6 Energy dCi 160KM 118kW
W trybie full auto włącza i wyłącza klimę, co przy wysokiej wilgotności powoduje zaparowywanie szyb, trzeba przejść w tryb automatycznej wentylacji z ręcznie włączaną i wyłączaną klimatyzacją. Samo wejście do panelu sterownia prze mały przycisk na dole ekranu mało ergonomiczne.
Dziennik kosztów dla Renault Espace V
6,2
8,3
~newt
Van 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
Nie do końca logicznie to działa - jak chcesz włączyć usuwanie zapachów to trzeba coś kliknąć na innym ekranie. Wentylacja wieje tam gdzie Pan Żabka chciał. Ale działa skutecznie jeżeli nie używasz trybu ECO w klimatyzacji - co w sumie pominięto w instrukcji.