Lista ocen Renault Espace V Van 1.6 Energy TCe 200KM 147kW 2014-2017 (9) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ms007
Van 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
Dramat, Dramat i jeszcze raz dramat. Rownolegle z Espace użytkowałem Passata DSG i powiem tak: Skrzynia Renault obok DSG nawet nie leżała. Niby dwusprzęgłowa, a jeździłem automatami hydraulicznymi, które sprawiej zmieniały biegi. Mój egzemplarz (podobnie jak auta z lat 2015-2017) posiadał wadę fabryczną. Serwis nieudolnie próbował ją usunąć w ramach napraw gwarancyjnych. Potem przekonywali mnie, że już jest ok i gwizdy podczas...
~Pciuch
Van 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
Skrzynia jest zestrojona bardzo dobrze, przełożenia są płynne i pasażerowie w ogóle nie zauważają zmiany biegu. Korzystam głównie z ustawień w trybie Neutral. EDIT: Na gwarancji z powodu pisków i szarpnięć wymienione zostały już sprzęgła a następnie cała skrzynia. Zobaczymy co dalej ale problem jest ze wszystkimi Getragowymi skrzyniami używanymi przez Renault w Megane, Talismanie i Espace - EDC7.
~Ryszard
Van 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
7-stopniowa, dwusprzęgłowa skrzynia bardzo dobrze współpracuje z silnikiem. Możliwość wybrania trybu jazdy jest bardzo dobrym pomysłem. Tryb eco mułowaty ale za to tryb sport czyni z autka narowistego konia. Tryb normal i comfort dobre do codziennej jazdy.
~newt
Van 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
Skrzynia fajna chociaż ja jestem już po wymianie wadliwego sprzęgła. Koszt 7000 ale na gwarancji. Winna podobno źle dobrana mieszanka materiału sprzęgła.
~Krakus
Van 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
jest ok, kick down mógłby być pół sekundy szybszy, ale do normalnego użytkowania wystarcza.
~M.S.
Van 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
Biegi zmienia płynnie ,bez szarpania . Auto żywo reaguje na dodanie gazu.
~woj77
Van 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
na razie nie źle ale nie wiadomo jak długo bo przy niektórych biegach szarpie.
~Dariusz z Wrocławia
Van 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
Lepsza była by manualna, powoli zmienia przełożenia i szarpie
~MS1
Van 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
padła zanim przejechała 40 tys!
Renault Espace V Van