Lista ocen Renault Grand Scenic I 1.5 dCi 105KM 77kW 2003-2009 (15) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~chivers11
Grand Scenic 1.5 dCi 105KM 77kW
no,czesci podstawowe (klocki,tarcze,lozyska,galki,sworznie,filtry,opony,oleje,teleskopy) tanie, tutaj w irlandi, w porownaniu z takimi markami jak np. fiat czy ford ,czy jakies japonce,, to bardzo tanie.gorzej z elektronika...tu francuzi troche przesadzaja.a autko nafaszerowane jest elekronika i elekryka, nawalil mi hamulec reczny elekryczny(ale chyba go przerobie na wajche,ponoc lubi nawalac i nie chce go wymieniac znowu) jesli chodzi o...
~lux
Grand Scenic 1.5 dCi 105KM 77kW
Zużycie paliwa na trasie super, po mieście w zależności od pory roku do przyjęcia. W najwiękrze mrozy w zimie po mieście 8,5, w lecie 6,5. Odnośnie kosztów naprawy, nie mam porównania, co mam wymienić-wymieniam, jeżdżę do dwóch sprawdzonych mechaników na których do tej pory się nie zawiodłem. Na auto o wartości 17-20 tys. Uważam, że koszty są znośne i do przyjęcia.
~Berttone heynet@onet.eu
Grand Scenic 1.5 dCi 105KM 77kW
Odkąd jeżdżę Scenikiem 1.5 dci, rzadko bywam na stacji. Na trasie spalanie waha się od 2 do 5 litrów. W mieście oczywiście trochę więcej, zależy jak się traktuje samochód. Scenic pięknie przyspiesza, ale to kosztuje sporo paliwka.
~mheavydrum
Grand Scenic 1.5 dCi 105KM 77kW
Jeżdżę 80% po mieście, 20 % trasa i komputer aktualnie pokazuje mi 5,8l na 100km. Chyba nie wymaga to dalszego komentarza biorąc pod uwagę gabaryty Grand Scenica. Oczywiście takie spalanie uzyskuję przy jeździe bez szaleństw.
~akceptbielsko@wp.pl
Grand Scenic 1.5 dCi 105KM 77kW
jeśli chodzi o spalanie dla mnie doskonałe miasto do 5,8l nie przekroczyłem trasa do 5,2l zupełnie zadowalające. na temat przeglądów i napraw napiszę poniżej
~mimi
Grand Scenic 1.5 dCi 105KM 77kW
jeżeli chodzi o spalanie to auto jest bardzo ekonomiczne, ale usterki elektryki czy też wymiana silnika i turbiny to już wysokie koszty
~robek12
Grand Scenic 1.5 dCi 105KM 77kW
spalanie-super oszczędny.Koszty napraw i serwisu w ASO to koszmar. Nie wygląda to jednak tak strasznie jeśli serwisujesz auto w innym warsztacie.
~misieq_1991@op.pl
Grand Scenic 1.5 dCi 105KM 77kW
Samochód mało pali nawet przy dynamicznej jeździe... cały zbiornik (60l) wystarcza na ok. 1000km (zużycie paliwa wg komputera pokładowego)
~ding1@op.pl
Grand Scenic 1.5 dCi 105KM 77kW
nie jest tak pięknie jak mówią 4 litry na 100 km to fikcja ale auto jest ekonomiczne w trasie ok 5 lit na mieście 7litr średnio 5,5 do 6 litr
~cymeria@poczta.onet.pl
Grand Scenic 1.5 dCi 105KM 77kW
Nie szlejesz żadziej lejesz spokojnie po miescie można 6,5 - 7 na 100 dalsze trasy troche szybciej mozna nawet 5,5 na 100