Lista ocen Renault Grand Scenic I 1.9 dCi 120KM 88kW 2003-2009 (37) - Silnik

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MrStyk
Grand Scenic 1.9 dCi 120KM 88kW
Silnik pracuje równo i cicho. Choć mógłby mieć trochę więcej koni (przy pełnym "obłożeniu" może sprawić wrażenie ociężałego), silnik zdaje egzamin. Przy miejskiej jeździe sprawdza się znakomicie. Na pewno czytaliście też o zacieraniu panewek, które często towarzyszą temu silnikowi. No cóż, trzeba pamiętać że te silniki są olejożerne. Raz w miesiącu trzeba sprawdzać jego stan (+ oczywiście przed i po dłuższej trasie). Z tego co się...
~Biskapson J-no
Grand Scenic 1.9 dCi 120KM 88kW
Silnik po remoncie. Samochód przywieziony z Francji ktoś niestety wjechał w bardzo dużą kałużę bo zaciągnął wodę. Miałem wybór Uzywany silnik lub kapitalkę. Wybrałem kapitalkę ze względu że na allegro wszystkie używki miały po 1200 tyś przebiegu a mój scenić oryginalne 114 i myślę że dobrze zrobiłem. Przy okazji wymiany korbowodów i tłoków wymieniono panewki które są bolączką tego samochodu. Jak narazie wszystko ok choć dopiero zrobiłem 15 tysi
~Krecik
Grand Scenic 1.9 dCi 120KM 88kW
Auto w moim odczuciu jak na ten rocznik i biorąc pod uwagę, że to diesel ma przyzwoitą kulturę pracy, jest dobrze wyciszone. Mam do porównania Peugeota 307SW z HDI 1.9 i auta kulturą pracy silnika są porównywalne.
~melomk
Grand Scenic 1.9 dCi 120KM 88kW
Silnik pracuje rewelacyjnie. Posiada bardzo dobry moment obrotowy i moc, dające pełną satysfakcję z jazdy (jak to w turbodieslu). Mam szczęście posiadać model bez awaryjnego filtra cząstek stałych DPF/FAP.
~sindbad77
Grand Scenic 1.9 dCi 120KM 88kW
120KM dla takiego kolosa w zupełności wystarczy - jest to rodzinny minivan, a nie demon prędkości. Silniczek daje radę w mieście i na trasie. Ale nie spodziewajmy sie typowo sportowych osiągów.
~Babu
Grand Scenic 1.9 dCi 120KM 88kW
Jest dobrze. Jak na taką wagę auta radzi sobie dobrze. Oczywiście to nie jest demon prędkości, ale dla dynamicznej jazdy rodzinnej jest wzorowo. Zaskakuje kultura pracy silnika - baaaardzo pozytywnie.
~Kameleon W-wa
Grand Scenic 1.9 dCi 120KM 88kW
Chodzi wyśmienicie jak na diesla oraz jego mase. Jest to mój pierwszy diesel w mojej karieże motoryzacyjnej i zakochałem się. 120 km i 300 Nm robi wrażenie. Sprint do setki około 11.5 sek (wersja GRAND)
~bartekd
Grand Scenic 1.9 dCi 120KM 88kW
Do tego auta idealnie pasuje, elastyczny, potrafi całkiem przyzwoicie ruszyć na światłach. Jedyny mankament to dosyć brzydki i głośny \"klang\", szczególnie na wolnych obrotach.
~Piotrek
Grand Scenic 1.9 dCi 120KM 88kW
Przy 100 tyś przebiegu silnik przy pełnym stanie oleju zatarł się - był nie do odratowania. Także silnik po 4 latach spokojnej eksploatacji musiałem wymienić !!!
~Damian
Grand Scenic 1.9 dCi 120KM 88kW
Powiem tylko tyle, że jak działa jest pięknie. Właśnie jeśli działa... Koszty napraw są wielkie! Szczerze nie polecam. Po regeneracji turbiny słaba moc.Dość dobra elastyczność.