Lista ocen Renault Grand Scenic I 1.9 dCi 120KM 88kW 2003-2009 (34) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kwietniakm@WYTNIJ_TO_bioton.pl
Grand Scenic 1.9 dCi 120KM 88kW
Czasami, na zimno, problemy z I biegiem, który nieco haczy. A poza tym zestopniowana bardzo fajnie, jak dla mnie. 4 pierwsze biegi umożliwiają sprawną i dynamiczną jazde po mieście, zaś V i VI - oszczędną w trasie. Zarówno na piętce jak i na szóstce autko jest zaskakująco dynamiczne.
~MrStyk
Grand Scenic 1.9 dCi 120KM 88kW
Nie miałem z nią większych problemów. Biegi wchodzą płynnie Nie trzeba też "przeciągać" biegu przed wrzuceniem kolejnego. Zdarza się jednak, że przy 4 osobach i podjeździe pod bardziej stromą górkę trzeba manewrować biegami między 1 a 2 by ją pokonać.
~Krecik
Grand Scenic 1.9 dCi 120KM 88kW
Do przyjęcia, duży plus to dostępnych 6 biegów, mogła by być precyzyjniejsza ale sporo nadrabia umiejscowieniem lewarka na środkowej konsoli dość wysoko jak dla mnie jest to komfortowe. Dobrze serwisowana powinna dobrze i długo służyć.
~Biskapson J-no
Grand Scenic 1.9 dCi 120KM 88kW
gdy nie zejdzie całkiem z obrotów coś szwankuje przy zmianie z jedynki na dwójkę nie wiem czy tak ma być ale czasami ciężko wchodzi. W zimie marznące linki drążka są bolączką ale olałem to (temp -20)
~melomk
Grand Scenic 1.9 dCi 120KM 88kW
Bardzo dobrze zestopniowana skrzynia biegów zapewnia właściwe wykorzystanie elastyczności silnika. Wybieranie biegów jest precyzyjne i pewne.
~Babu
Grand Scenic 1.9 dCi 120KM 88kW
6 przełożeń z krótkimi skokami lewarka wchodzą bezbłędnie. Jednak przy szybkim, energicznym przełożeniu można usłyszeć dźwięki. To nie powinno mieć miejsca.
~Burmistrz
Grand Scenic 1.9 dCi 120KM 88kW
Gdyby nie przecierające się pancerze na linkach zmiany biegów było by doskonale,ale trzeba było wymyśleć kolejną nowość. Pozbyłem się szmelcu.
~grabolo
Grand Scenic 1.9 dCi 120KM 88kW
moglaby byc precyzyjniejsza,szczegolnie z 1 na 2,szesc biegow wymaga troche wiecej "machania" ale w dluzszej trasie extra
~Damian
Grand Scenic 1.9 dCi 120KM 88kW
Zmienia się wygodnie (wysoko umiejscowiona dźwignia) i piękny podłokietnik. Jednak niezbyt dokładna.
Dziennik kosztów dla Renault Grand Scenic I 1.9 dCi 120KM 88kW
6,6
~Tomek
Grand Scenic 1.9 dCi 120KM 88kW
B. dobrze zestopniowana. Nie haczy, wchodzi precyzyjnie, plusem jest dźwignie w konsoli.