Ocena kierowcy - Renault Grand Scenic II Grand Scenic

Marcin41, 7 lat temu
Silnik 1.9 dCi FAP 130KM 96kW
Rok produkcji 2011
Renault Grand Scenic II Grand Scenic 1.9 dCi FAP 130KM 96kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Funkcjonalnośc samochodu, dowolność chowania, demontazu foteli 2 i 3 rzędu.
Długo szukałem samochodu który byłby spełnieniem wszystkich moich potrzeb, do tej pory użytkowałem głownie kombi i tak też miało być tym razem , napaliłem się na nową Lagune III Grand Tour no i pojechałem ją zobaczyć wszystko pięknie ładnie , ale obok stał Grand Scenic III, dzieciaki dostały "szału" że taki fany mini autobus ;o) Na początku z pewną dozą niepewności przymierzyłem się do niego, bo nigdy nie celowałem w w vany a tu miła niespodzianka , siedzi się fajnie i wygodnie, klimatron, navi, kupa jakichś bajerów niespotykanych dotąd w moich poprzednich autach wszystko jest pod ręką niezliczona ilość schowków, prosta podłoga, chowane siedzenia w podłodze , przyciemnione fabrycznie szyby, stoliki ,isofix ,zasłonki... krótka przejażdzka i decyzja - bierzemy.
Jeszcze zanim go nabyłem długo studiowałem róznorakie fora reno na temat silników i tak najbardziej obstawiałem 1,5 dci fap lub 2,0 . No a w tym modelu trafił się 1,9dci FAp 130 km i muszę powiedzieć że to wspanaiała i elastyczna jednostka i muszę zaznaczyć że ten model silnika z lat 2009 - 2011 to poprawiona jednostka poprzedniej wersji i rózni się znaczocą od awaryjnych 1,9 120 KM. Fap nie sprawia jak na razie żadnych problemów , zresztą w obecnych silnikach reno jest on bezobsługowy bo 5 wtrysk na fapie złatwia sprawę. Ponieważ jeżdzę nim głownie poza miastem , mogę napisać że jak dla mnie silnik jest super elastyczny i wyprzedzanie nie stwarza problemów, zresztą rozpędzenie autka do 180 nie stanowi problemu aczkolwiek najprzyjemniej mi się jeździ tak ok 130 km/h.
Jak dla mnie doskonale, miękko wchodzą wszystkie biegi, umiejscowienie lewarka doskonałe.
Nie mam obiekcji, autkiem się płynie po drodze.
Co tu duzo pisać, szklarnia dookoła.
Ergonomia na 5 z minusem jako że jedyną rzeczą którą bym zmienił to umiejscowienie przełącznika hamulca , trochę zadaleko od kierowcy. Poza tym wszystko tip top wielka ilość i róznorodna wielkość schowków.
Klimatronik 2-strefowy, i nawiewy w słupkach na tył to to czego mi brakowało w poprzednich autkach. Zarówno z nagrzaniem jak i schłodzeniem wnetrza ten silnik nie ma problemów. Załączona klima nie jest odczuwalna na silniku (np brak mocy)
W zasadzie dla tego parametru nabyłem ten pojazd , jest to wspaniałe rodzinne wozidło , jeżeli jedziemy w 4 - 5 osób po złożeniu siedzeń 3 rzedu otrzymujemy potężną pakę, spokojnie zmieścmy 2rowerki z kołami 16' i masę bagazu. Jeżeli jedziemy w 7 osób pod warunkiem że 3 rząd zajmują nasze pociechy (bo dorosłych tam nie bardzo widzę to też pojedziemy komfortowo i nikt nie będzie miał kolan pod brodą, ponieważ 2 rząd siedzeń jest przesuwny i można regulować nawet pochylenie tych foteli więc spokojnie można tak wygodnie podróżować, lecz wówczas miejsca na bagaże robi się mało . Jak dla mnie to zaskoczeniem jest to że samochód jest niby na płycie megane a oferuje naprawdę przepastną ilość miejsca w środku i naprawdę spory komfort podróżowania.
To w końcu diesel , w porównaniu do mojego poprzednika to jest doskonale, optymalną prędkością na trasie jest 130km/h powyżej już odczuwalne(słyszalne) opory powietrza
Biorąc pod uwagę spalanie , to w zasadzie u każdego będzie to inaczej wyglądało w zależności od stylu jazdy. Przy mojej spokojnej jeździe kształtuje się ono nastepująco trasa prędkość 100 - 120 / 5,9-6,3 w zasadzie to bardzo mało pali jak na gabaryty samochodu.
Nie wiem dlaczego ale dzieki temu że za sprawą starszych awaryjnych modeli reno opinie o Renault są takie sobie, ceny są mocno atrakcyjne , sceniki w zasadzie w standardzie są bardzo dobrze wyposażone , gdzie u konkurencji prózno szukać takiego wyposażenia bez dopłaty. Jak dla mnie to rewelacja - rodzinny van w cenie komktowego kombi oczywiście jeśli mowa o 3 letnim uzywanym aucie .
Dam na wyrost doskonale, aczkolwiek po zakupie prewencyjnie wymieniłem rozrząd, pasek osprzętu, wszystkie filtry , płyny i oleje . Jak dotąd nie zauwazyłem żadnych niedomagań i nieprawidłowości. Jak wiadomo trzeba dbać o ten silnik , zapewniając mu częste wymiany dobrego oleju .
nic

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi FAP 130KM 96kW [l/100km]

6,9
6,7
7,6
6,3
Dziennik kosztów dla Renault Grand Scenic II Grand Scenic 1.9 dCi FAP 130KM 96kW
7,2
Renault Grand Scenic II Grand Scenic